Super League 1: Με Τόμας καθάρισε ο ΠΑΟΚ τον Παναιτωλικό

Ο ΠΑΟΚ άφησε πίσω του την απογοήτευση για τον πρόωρο ευρωπαϊκό αποκλεισμό και παρά τις απουσίες που είχε κατάφερε, αν και δεν εντυπωσίασε με την απόδοσή του, να νικήσει με 1-0 τον Παναιτωλικό στην Τούμπα χάρη στο γκολ του Τόμας από νωρίς, μπαίνοντας με το δεξί στο φετινό πρωτάθλημα της Super League 1. Οι Θεσσαλονικείς μετρούσαν 15 συνεχόμενες νίκες επί της ομάδας του Αγρινίου και μπήκαν αποφασισμένοι
να τις κάνουν 16, ανοίγοντας το σκορ στο 7ο λεπτό με τον Τόμας μετά την ωραία μπαλιά του Νάρεϊ. Λίγα λεπτά μετά, στο 11′, ακυρώθηκε γκολ του Αουγκούστο για επιθετικό φάουλ και γενικά το ξεκίνημα άφηνε υποσχέσεις για καλό θέαμα από την ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου, η οποία είχε κατοχή μπάλας… 72% στο πρώτο 15λεπτο. Με λίγα λόγια, δηλαδή, ο ΠΑΟΚ είχε τον πλήρη έλεγχο και στο 30′ λίγο έλειψε να έχει και το δεύτερο γκολ, αλλά ο Ανέστης απέκρουσε με το ένα χέρι την κεφαλιά του Τόμας μετά το σκάψιμο του Μπίσεσβαρ. […]