Premier League: Επική ανατροπή παραμονής για την Έβερτον – Πανικός με την εισβολή οπαδών

Από την… κόλαση του υποβιβασμού, στον «παράδεισο» της παραμονής βρέθηκε μέσα σε 31 λεπτά η Έβερτον, η οποία έκανε μία απίστευτη ανατροπή επί της Κρίσταλ Πάλας, επικρατώντας με 3-2 στο «Γκούντισον Παρκ» σε εξ αναβολής αγώνα για την 33η αγωνιστική της Premier League, αν και βρέθηκε να χάνει με 2-0 στο πρώτο ημίχρονο. Μία νίκη που χάρισε και μαθηματικά πλέον την παραμονή στα «ζαχαρωτά», τα οποία δεν θα χρειαστεί να περιμένουν την τελευταία αγωνιστική και την αποστολή τους στο
«Έμιρεϊτς» για να δουν αν θα συνεχίσουν στα… σαλόνια του αγγλικού ποδοσφαίρου. Η Κρίσταλ Πάλας αν και βαθμολογικά αδιάφορη, έπαιξε ελεύθερα και πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων στο πρώτο 45λεπτο με τα γκολ των Ματετά (21′) και Τζόρνταν Αγιού (36′). Ωστόσο, η ομάδα του Φρανκ Λάμπαρντ μπήκε αποφασισμένη να… γυρίσει την εις βάρος της κατάσταση στο δεύτερο μέρος. Το γρήγορο γκολ του Κιν στο 54′ «σάλπισε» την αντεπίθεση της Έβερτον η οποία βρήκε άλλα δύο τέρματα απ’ τους Ριτσάρλισον (75′) και Ντόμινικ […]