NBA: Οι Μπακς έκαναν περίπατο κόντρα στους Πίστονς με σόου Αντετοκούνμπο

Μια στροφή πριν το τέλος της κανονικής περιόδου του NBA, οι πρωταθλητές Μιλγουόκι Μπακς πανηγύρισαν μια άνετη νίκη με 131-101 επί των Ντιτρόιτ Πίστονς στην «Little Caesar’s Arena». Με ρεκόρ 51-30, θα πάνε στο τελευταίο ματς της Κυριακής με τους Κλίβελαντ Καβαλίερς (22:30, 10/4) όντας στη δεύτερη θέση της ανατολικής περιφέρειας και γνωρίζοντας πως θα είναι τουλάχιστον τρίτοι. Διατηρούν ελάχιστες ελπίδες για την πρωτιά. Στο
ματς, τώρα, ο Γιάννης Αντετοκούνμπο χάρισε ακόμη ένα σόου στο παρκέ. Σε 28 λεπτά συμμετοχής ο Έλληνας σούπερ σταρ έβαλε 30 πόντους (9/16 σουτ εντός πεδιάς, 1/3 τρίποντα, 11/13 ελεύθερες βολές), μάζεψε 13 ριμπάουντ, μοίρασε οκτώ ασίστ και είχε δύο κλεψίματα. Για 21η φορά στη σεζόν, ο «Greek Freak» είχε τουλάχιστον 30-10-5. Ο Μπρουκ Λόπεζ έβαλε 17 πόντους για τους Μπακς κι ο Κρις Μίντλετον 15. Ο Θανάσης Αντετοκούνμπο αγωνίστηκε για έξι λεπτά και σημείωσε έξι πόντους έχοντας 100% ευστοχία στις προσπάθειές του. Οι Μπακς «καθάρισαν» το ματς από την πρώτη περίοδο. Απέδωσαν εξαιρετικό μπάσκετ […]