NBA: Με το μυαλό στον Γιόκιτς ο Αντετοκούνμπο – Οι Μπακς νίκησαν τους Τζαζ με 144-116

Οι Μιλγουόκι Μπακς άρχισαν τη… μίνι – εκδρομή τους στη Δύση με νίκη επί των Γιούτα Τζαζ με 144-116 στη «Vivint Arena» σε ματς όπου δεν τα έδωσαν καν όλα γιατί αύριο (26/3) τους περιμένει μεγάλη «μάχη» στο Ντένβερ με τους Νάγκετς. Μετά την επιτυχία τους στο Σολτ Λέικ, πάντως, έχουν ρεκόρ 52-20 και έκαναν ακόμη ένα βήμα για να τερματίσουν με την καλύτερη επίδοση στο NBA. Τα βλέμματα φυσικά και ήταν στραμμένα στον Γιάννη Αντετοκούνμπο. Οι αμφιβολίες για το αν θα έπαιζε ή αν θα προφυλασσόταν
για την κόντρα με τον έτερο υποψήφιο MVP Νικόλα Γιόκιτς, διαλύθηκαν ώρες πριν από την έναρξη του αγώνα. Ο «Greek Freak», όμως, χρειάστηκε ώρα για να βρει τον καλό εαυτό του καθώς στην πρώτη περίοδο έπειτα από φάουλ άρχισε να πιάνει τον πονεμένο δεξιό καρπό του. Ακόμη κι έτσι, όμως, ολοκλήρωσε το ματς με 24 πόντους σε 25 λεπτά (10/13 σουτ, 1/2 τρίποντα, 3/6 ελεύθερες βολές), έξι ριμπάουντ, 11 ασίστ και δύο κλεψίματα. […]