La Liga: Ο Φαλκάο «πλήγωσε» την πρώην Ατλέτικο – Η Ράγιο απέσπασε 1-1 από τους «ροχιμπλάνκος»

«Φρένο» στην Ατλέτικο Μαδρίτης έβαλε η Ράγιο Βαγεκάνο στη μεταξύ τους αναμέτρηση για τη 10η αγωνιστική της La Liga. Οι «ροχιμπλάνκος» μετά από τρεις συνεχόμενες νίκες δεν κατάφεραν να κάνουν το 4×4, καθώς οι φιλοξενούμενοι με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Ραδαμέλ Φαλκάο στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων έφυγαν με το πολύτιμο 1-1 από το «Μετροπολιτάνο» και δεν επέτρεψαν στην ομάδα του Ντιέγκο Σιμεόνε να «πιάσει» την Μπαρτσελόνα στην 2η θέση. Οι γηπεδούχοι είχαν προηγηθεί στο 20΄ με τον Άλβαρο Μοράτα, μετά από ασίστ του Αντουάν Γκριεζμάν,
δεν μπόρεσαν στη συνέχεια να βρουν το δεύτερο γκολ για να «κλειδώσουν» τη νίκη τους, με αποτέλεσμα να δεχτούν την ισοφάριση στις καθυστερήσεις και μάλιστα από έναν παίκτη που οι οπαδοί… λατρεύουν, τον «Τίγρη». Ο Φαλκάο, λοιπόν, πλήγωσε την πρώην ομάδα του κι έδωσε βαθμολογική ανάσα στη Ράγιο Βαγεκάνο. Η Αθλέτικ έμεινε στο 2-2 με τη Χετάφε Τρία λεπτά μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο, ο Μουνίρ Ελ Χαντάντι, διαμόρφωσε το τελικό […]