Champions League: Στο 89′ η Ρεάλ είχε μια πιθανότητα στις εκατό για να περάσει – Είναι ανεξήγητο, λέει ο Αντσελότι

Η Ρεάλ Μαδρίτης έγραψε ιστορία με την πρόκρισή της στον τελικό του Champions League καθώς ξεπέρασε με 3-1 τη Μάντσεστερ Σίτι στην παράταση στο «Σαντιάγο Μπερναμπέου». Η επική ανατροπή αν μη τι άλλο αψήφησε και τις πιθανότητες. Σύμφωνα με το στατιστικό μοντέλο που χρησιμοποίησε το τηλεοπτικό δίκτυο BT Sport, η Ρεάλ Μαδρίτης στο 89ο λεπτό κι ενώ βρισκόταν πίσω στο σκορ με 1-0 από το 73′ χάρη στο γκολ
του Ριγιάντ Μαχρέζ είχε μονάχα 1% για να πάρει την πρόκριση! Ήταν η 3η ανατροπή κόντρα σε κάθε λογική, με τη Ρεάλ Μαδρίτης να «κυνηγάει» τη Σίτι στο σκορ σε 178 από τα 180 λεπτά της κανονικής διάρκειας της σειράς… Μετά την λήξη του ματς ο προπονητής Κάρλο Αντσελότι κλήθηκε να εξηγήσει πώς τα κατάφερε και πάλι η ομάδα του με την 3η επική ανατροπή της σεζόν στη διοργάνωση μετά από εκείνες με αντιπάλους την Παρί Σεν Ζερμέν και την Τσέλσι, όπου κι εκεί αντέδρασε όταν όλα έμοιαζαν χαμένα. «Αυτό είναι […]