Basket League: Περίπατος στην Πάτρα για τον Ολυμπιακό κόντρα στον Προμηθέα

Ο Ολυμπιακός αντιμετώπισε εκτός έδρας τον Προμηθέα στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής της Basket League και είχε συνεχώς τον έλεγχο του παιχνιδιού παίρνοντας εύκολα τη νίκη, όπως δείχνει και το τελικό 57-81, χωρίς να χρειαστεί να φορτσάρει ιδιαίτερα. Το παιχνίδι άρχισε με τους Ερυθρόλευκους να προηγούνται με 5-0 και τους Πατρινούς να το κάνουν 6-5 στο 4′, από εκεί και πέρα όμως οι γηπεδούχοι έκαναν διαδοχικά λάθη και η ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα πήρε 7 πόντους στον αιφνιδιασμό
με Πίτερς και Κάνααν, ξεφεύγοντας έτσι με 8-19 και κλείνοντας την πρώτη περίοδο στο +10 (11-21). Με το ξεκίνημα της δεύτερης ο Μπαρτζώκας έκανε αλλαγές και ο Προμηθέας με τρίποντα των Χέιλ και Πάπας κατάφερε να πλησιάσει στο -3 (22-25) στο 14′, ο Μήτρου Λονγκ όμως βγήκε μπροστά για τον Ολυμπιακό και έδωσε λύσεις στην επίθεση, με το σκορ να είναι στο 24-31 στο 15′. Οι Ερυθρόλευκοι είχαν τον έλεγχο και με τον Πετρούσεφ να σκοράρει κατάφεραν τελικά να κλείσουν το ημίχρονο […]
Basket League, Περίπατος, Πάτρα, Ολυμπιακό, Προμηθέα,Basket League, peripatos, patra, olybiako, promithea