Ανατροπή με υπογραφή Κριστιάνο – νίκη της Ρεάλ με 2-1 στο Μόναχο

Με δύο γκολ του Κριστιάνο Ρονάλντο η Ρεάλ Μαδρίτης άλωσε το Μόναχο κερδίζοντας 2-1 την Μπάγερν στον πρώτο προημιτελικό του Champions League

Οι Γερμανοί δίχως τον Λεβαντόφσκι στη σύνθεσή τους είχαν μεγάλο πρόβλημα, ωστόσο ο Βιδάλ έκανε το 1-0 στο 26’, ενώ λίγο πριν τελειώσει το ημίχρονο ο Χιλιανός έχασε πέναλτι.

Στην επανάληψη η Ρεάλ έκανε ό,τι ήθελε στο γήπεδο. Στο 47’ ο Κριστιάνο με υπέροχο πλασέ ισοφάρισε, στο 60’ αποβλήθηκε για τους γηπεδούχος ο Μαρτίνεζ και ο Πορτογάλος στο 77’ «υπέγραψε» την ανατροπή.

Μάλιστα, οι Μαδριλένοι έχασαν μεγάλες ευκαιρίες και ακόμη πιο ευρεία νίκη ενόψει της ρεβάνς στο «Σαντιάγκο Μπερναμπέου».

The post Ανατροπή με υπογραφή Κριστιάνο – νίκη της Ρεάλ με 2-1 στο Μόναχο appeared first on Protagon.gr.