22:46 25/10/2022 - Πηγή: NewsIt

Έκαναν το… δύσκολο απλό. Λιονέλ Μέσι, Κιλιάν Εμπαπέ και Νεϊμάρ σημείωσαν πανέμορφα γκολ στο πρώτο ημίχρονο του Παρί Σεν Ζερμέν – Μακάμπι Χάιφα, για την 5η αγωνιστική των ομίλων του Champions league.

Η… έμπνευση και η υποδειγματική εκτέλεση του Λιονέλ Μέσι ήρθε στο 20′ του Παρί – Μακάμπι. Ο Αργεντινός “χάιδεψε” τη μπάλα με υπέροχο πλασέ -με το εξωτερικό- από το ύψος της μικρής περιοχής και την έστειλε στην απέναντι γωνία, για να βάλει μπροστά στο σκορ την Παρί.

Ακολούθησε η… πλασεδάρα του Κιλιάν Εμπαπέ (32′) για το 2-0 των γηπεδούχων, για να έρθει τρία λεπτά μετά η τρομερή ανάπτυξη της Παρί, με τον Νεϊμάρ να γίνεται ο τελικός αποδέκτης και να κάνει το 3-0.

To άρθρο «Ζωγράφισαν» Μέσι, Εμπαπέ και Νεϊμάρ! Τρομερά γκολ στο πρώτο ημίχρονο του Παρί - Μακάμπι δημοσιεύτηκε στο NewsIT .