Βόλος - Άρης 1-2 LIVE: "Βροχή" από γκολ με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου

17:01 7/11/2021 - Πηγή: NewsIt

Σε μια περίοδο όπου και οι δυο προέρχονται από αρνητικά αποτελέσματα -και μάλιστα ήττες από την ΑΕΚ- Βόλος και Άρης κοντράρονται στο Πανθεσσαλικό, για την 9η αγωνιστική της Superleague

Ο Βόλος θέλει να δείξει ότι μπορεί να επιστρέψει στις… υψηλές πτήσεις στη Superleague 1, αλλά ο φορμαρισμένος Άρης

είναι σημαντικό εμπόδιο.

Οι γηπεδούχοι φιγουράρουν μεν στην 4η θέση (14β.), ωστόσο προέρχονται από τρία σερί παιχνίδια χωρίς νίκη. Εντός έδρας έχουν τρεις νίκες και μία ήττα, εκείνη απέναντι στην ΑΕΚ (1-3,24/11) στο τελευταίο τους ματς στην πρωτεύουσα της Μαγνησίας.

Ο Άρης έχει να… καλύψει έδαφος. Οι «κίτρινοι» μετά την εντυπωσιακή πεντάρα (5-1, 24/10 ) επί του Παναιτωλικού, ηττήθηκαν στην έδρα της ΑΕΚ. Έχοντας και το -6 στην «πλάτη» τους, βρίσκονται στη 10η θέση με οκτώ βαθμούς. Μακριά από το «Κλ. Βικελίδης» μετρούν δύο νίκες και ισάριθμες ισοπαλίες.

Παρακολουθήστε LIVE από το NewsIt.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης

Στις μεταξύ τους αναμετρήσεις, ο Άρης νίκησε δύο φορές πέρσι το Βόλο φτάνοντας τις τρεις διαδοχικές νίκες στη μικρή τους ιστορία στην κατηγορία.

Ο Βόλος είχε νικήσει στο πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι στις 31 Αυγούστου 2019, που ήταν μάλιστα και η πρώτη εντός έδρας νίκη του Βόλου στην ιστορία του στην κατηγορία.

Δεν έχουν λοιπόν ακόμα ισοπαλία, ενώ και στα τέσσερα παιχνίδια έχει σκοράρει μόνο η μία από τις δύο.

(16’ πέναλτι Μπρούνο Γκάμα)

To άρθρο Βόλος - Άρης 1-2 LIVE: "Βροχή" από γκολ με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου δημοσιεύτηκε στο NewsIT .