20:58 11/9/2021 - Πηγή: NewsIt

Κάτι δεν πάει καθόλου καλά στην Γιουβέντους. Η ομάδα του Μάσιμο Αλέγκρι έδωσε συνέχεια στο τραγικό της ξεκίνημα στη Serie A, μετά και τη νέα της ήττα (2-1) στην έδρα της Νάπολι. Χωρίς νίκη στις πρώτες τρεις αγωνιστικές η “βέκια σινιόρα”. Λάθος του Κώστα Μανωλά στο γκολ των φιλοξενούμενων, που έφτασαν όμως στην ανατροπή.

Η “σύγκρουση” Νότου – Βορρά έβγαλε νικήτρια την Νάπολι.

Η Γιουβέντους ηττήθηκε στο “Ντιέγκο Μαραντόνα” με 2-1, αποτέλεσμα που τη… βύθισε ακόμα περισσότερο στον προβληματισμό.

Με τη νίκη της αυτή, η Νάπολι έκανε το 3x3 στη φετινή Serie A, αφήνοντας την ίδια στιγμή την Γιουβέντους με μόλις 1 βαθμό μετά από τρεις αγωνιστικές.

Η Γιουβέντους των πολλών απουσιών κατάφερε να εκμεταλλευτεί την κακή αντίδραση του Κώστα Μανωλά στο 11′ και να κάνει το 0-1 με τον Μοράτα, σκορ που ήταν και του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη όμως οι “παρτενοπέι” έφτασαν στην ανατροπή, ισοφαρίζοντας αρχικά με τον Πολιτάνο (57′) και παίρνοντας το “τρίποντο” με το γκολ του Κουλιμπαλί στο 85′.

To άρθρο Νάπολι – Γιουβέντους 2-1: Κατηφόρα για τη «βέκια σινιόρα», ασταμάτητοι οι «παρτενοπέι» δημοσιεύτηκε στο NewsIT .