21:39 2/9/2023 - Πηγή: NewsIt

Η Μπάγερν Μονάχου δυσκολεύτηκε ιδιαίτερα στην έδρα της Γκλάντμπαχ, ωστόσο οι παίκτες του Τόμας Τούχελ πήραν τη νίκη με 2-1 χάρη στο γκολ του Ματίας Τελ στο 87ο λεπτό του αγώνα.

Η Μπάγερν η οποία παραδοσιακά τα βρίσκει σκούρα κόντρα στην Γκλάντμπαχ, βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 30ο λεπτό από το γκολ του Ιτακούρα, ωστόσο στο δεύτερο μέρος του παιχνιδιού κατάφερε να ανατρέψει τος εις βάρος της σκορ και να πάρει τη νίκη.

Ο Σανέ έφερε το ματς στα ίσα στο 58΄με τον ταλαντούχο 18χρονο επιθετικό Ματίας Τελ να πετυχαίνει το γκολ της νίκης για την Μπάγερν στο 87ο λεπτό του παιχνιδιού.

Με αυτό τον τρόπο η Μπάγερν έφτασε τις τρεις νίκες σε ισάριθμους αγώνες στο πρωτάθλημα Γερμανίας και βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας.

To άρθρο Γκλάντμπαχ – Μπάγερν Μονάχου 1-2: Νίκη με λυτρωτή τον Ματίας Τελ για τους Βαυαρους δημοσιεύτηκε στο NewsIT .

Γκλάντμπαχ – Μπάγερν Μονάχου 1-2, Νίκη, Ματίας Τελ, Βαυαρους,gklantbach – bagern monachou 1-2, niki, matias tel, vavarous