10:09 29/12/2022 - Πηγή: NewsIt

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ήταν εκπληκτικός στην έδρα των Σικάγο Μπουλς αλλά και απελπιστικά… μόνος. Οι Μιλγουόκι Μπακς είδαν το ματς να πηγαίνει στην παράταση και τελικά ηττήθηκαν με 119-113.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο είχε μια βραδιά… ρεκόρ στο “United Center”, αλλά οι Μικγουόκι Μπακς απώλεσαν διαφορά 15 πόντων στην τελευταία περίοδο και έχασαν από τους Μπουλς στην παράταση με 119-113 (κ.α. 106-106)

Ο Αντετοκούνμπο ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με 45 πόντους (ισοφάρισε το φετινό του ρεκόρ με 17/36 δίποντα,

0/3 τρίποντα, 11/17 βολές), 22 ριμπάουντ (ρεκόρ καριέρας), 7 ασίστ, 1 κλέψιμο και 5 λάθη σε 42 λεπτά συμμετοχής. Από εκεί και πέρα ο Μπόμπι Πόρτις πρόσθεσε 20 πόντους με 11 ριμπάουντ (αλλά με 7/18 σουτ) ενώ 14 πόντους είχε ο Μπρουκ Λόπεζ.

Το φινάλε του αγώνα, όμως, τον βρήκε να.. μένει από δυνάμεις, τους Μπακς να κάνουν αρκετά λάθη και τους Μπουλς να παίρνουν τη νίκη. Η απογοήτευση ήταν “ζωγραφισμένη” στο πρόσωπο του “Greek freak”,

To άρθρο Γιάννης Αντετοκούνμπο: Το συγκλονιστικό double double στην έδρα των Μπουλς και η απογοήτευση στο φινάλε δημοσιεύτηκε στο NewsIT .