Επέστρεψε στις νίκες ο Κολοσσός – «Καθάρισε» τη Λάρισα στην 4η περίοδο

19:52 29/1/2022 - Πηγή: NewsIt

Μετά από δύο συνεχείς ήττες, ο Κολοσσός Ρόδου επέστρεψε στις επιτυχίες, με την εντός έδρας νίκη του επί της Λάρισας (93-75) για τη 13η αγωνιστική της Basket League. Η εικόνα του στην 4η περίοδο διαμόρφωσε το αποτέλεσμα υπέρ των νησιωτών.

Παίζοντας εξαιρετικό μπάσκετ στην τέταρτη περίοδο ο Κολοσσός επικράτησε της Λάρισας στη Ρόδο με 93-75 σε αναμέτρηση για την 14η αγωνιστική της Basket League.

Αυτή ήταν η πρώτη νίκη για τους γηπεδούχους μετά από δύο διαδοχικές ήττες (ΠΑΟΚ και Ολυμπιακό), γεγονός που βελτίωσε το ρεκόρ τους σε 8-5 (επέστρεψαν στην πρώτη τετράδα). Αντίθετα, οι Θεσσαλοί γνώρισαν την ήττα μετά από σερί τρίων νικών και έπεσαν στο 4-8.

Πρώτος σκόρερ των νικητών ήταν ο Μαργαρίτης με 23 πόντους με τον Φλόιντ να προσθέτει 22, ενώ για τη Λάρισα ο Μούντι είχε 17 πόντους και ο Χάντσον 16 πόντους.

Ο Κολοσσός H Hotels ήταν εντυπωσιακός στην τελευταία περίοδο της αναμέτρησης όταν με επιμέρους σκορ 28-9 μετέτρεψε το 66-65 υπέρ της θεσσαλικής ομάδας στο τέλος του τρίτου δεκάλεπτου, σε ευρεία νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 21-16, 43-38, 65-66, 93-75

To άρθρο Επέστρεψε στις νίκες ο Κολοσσός – «Καθάρισε» τη Λάρισα στην 4η περίοδο δημοσιεύτηκε στο NewsIT .