22:20 20/8/2022 - Πηγή: NewsIt

Ο Ατρόμητος άρχισε ιδανικά τις υποχρεώσεις του στη Super League, επικρατώντας του ΟΦΗ ΜΕ 3-1,, έχοντας μεγάλο πρωταγωνιστή τον Βίκτωρα Κλωναρίδη ο οποίος μοίρασε τρεις ασίστ.

Καλύτερο ξεκίνημα δεν θα μπορούσε να φανταστεί ο Κόουλμαν για την ομάδα του, με τον Ατρόμητο που αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 34΄με γκολ του Νέιρα κατάφερε και έφερε τούμπα το ματς.

Ο

Τζαβίδας  με κεφαλιά στο 38΄μετά από σέντρα του Κλωναρίδη ισοφάρισε για τους γηπεδούχους και τον Μουνίθ να δίνει το προβάδισμα στους Περιστεριώτες στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου πάλι από ωραία μεταβίβαση του Κλωναρίδη.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ατρόμητος συνέχιζε να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων, βάζοντας το κερασάκι στη τούρτα με τον Κιάρτανσον να ανοίγει λογαριασμό στη φετινή Super League και τον Κλωναρίδη να συνεχίζει τον χορό των ασίστ.

To άρθρο Ατρόμητος – ΟΦΗ 3-1: Ποδαρικό με το δεξί και ανατροπή για τους Περιστεριώτες με κορυφαίο τον Κλωναρίδη δημοσιεύτηκε στο NewsIT .

Ατρόμητος – ΟΦΗ 3-1, Ποδαρικό, Περιστεριώτες, Κλωναρίδη,atromitos – ofi 3-1, podariko, peristeriotes, klonaridi