Τρομερό παιχνίδι στο Γκόλντεν Στέιτ, συνεχίζει να μαγεύει ο Αντετοκούνμπο(vids)

Σε ένα από τα καλύτερα παιχνίδια που έχουμε δει μέχρι στιγμής αυτή τη σεζόν οι Χιούστον Ρόκετς επικράτησαν, μετά από 2 παρατάσεις, των Ουόριορς στο Γκόντεν Στέιτ με σκορ 132-127 και με τον Τζέιμς Χάρντεν να κάνει triple-double.

Αν και στο μεγαλύτερο μέρος της αναμέτρησης η ομάδα του Χιούστον είχε το προβάδισμα και έδειχνε να έχει επιβάλλει πλήρως τον ρυθμό της, οι «πολεμιστές» δεν το έβαλαν κάτω και με μικρά ξεσπάσματα στην τρίτη και τέταρτη περίοδο κατάφεραν να πλησιάσουν στο σκορ και με βολές του Ντουράντ να στείλουν τον αγώνα στην πρώτη παράταση. Εκεί με ένα σερί του Κάρι 6-0

οι Ουόριορς προηγήθηκαν(119-115), όμως οι Ρόκετς κατάφεραν να ανατρέψουν την εις βάρος τους διαφορά και να περάσουν μπροστά(121-123). Με ένα φοβερό καλάθι του Τόμπσον το παιχνίδι οδηγήθηκε στην δεύτερη παράταση, όπου εκεί πλέον οι φιλοξενούμενοι εκμεταλλευόμενοι το γεγονός ότι αποβλήθηκε ο Κάρι με έκτο φάουλ, έδειξαν να έχουν περισσότερες δυνάμεις και πανηγύρισαν τελικά τη νίκη με 132-127.

Παράλληλα τις εξαιρετικές του εμφανίσεις συνέχισε ο δικός μας Γιάννης Αντετοκούνμπο, ενισχύοντας σημαντικά την ομάδα του, τους Μιλγούοκι Μπακς, στη νίκη τους επί των Μπρούκλιν Νετς με σκορ 111-93. Ο Έλληνας άσος των Μπακς σημείωσε 23 πόντους, με 8 ριμπάουντ, 8 ασίστ και 4 κλεψίματα και ανέβασε την ομάδα του στην έκτη θέση της βαθμολογικής κατάταξης της ανατολικής περιφέρειας.

Τα αποτελέσματα(2/12):
Σάρλοτ Χόρνετς – Ντάλας Μάβερικς 97-87
Μιλγουόκι Μπακς – Μπρούκλιν Νετς 111-93
Κλίβελαντ Καβαλίερς – Λος Άντζελες Κλίπερς 94-113
Μέμφις Γκρίζλις – Ορλάντο Μάτζικ 95-94
Γιούτα Τζαζ – Μαϊάμι Χιτ 110-111
Γκόλντεν Στέιτ Ουόριορς – Χιούστον Ρόκετς 127-132 (123-123 α’ παρ., 113-113 κ.α.)