Στην παράταση η Κρεμόνα

Τη βοήθεια της παράτασης χρειάστηκε η Κρεμόνα, ώστε να κάμψει την αντίσταση της Βενέτσια (74-73, 61-61 κ.α.) για την 19η αγωνιστική του ιταλικού πρωταθλήματος.

Ο Ρες με 2/2 βολές ισοφάρισε σε 61-61 για λογαριασμό της Βενέτσια, στέλνοντας το ματς στην παράταση. Στο έξτρα πεντάλεπτο, οι φιλοξενούμενοι έφτασαν στο +5 (68-73), όμως οι γηπεδούχοι με τρίποντο του Τέρνερ ισοφάρισαν αρχικά σε 73-73, ενώ και με μια βολή του Ουάσινγκτον (1/2) πήραν τη νίκη, "πιάνοντας" την Αρμάνι στη 2η θέση της βαθμολογίας με ρεκόρ 13-6

(σ.σ. η ομάδα του Μιλάνου έχει ένα ματς λιγότερο).

Κορυφαίος των νικητών ήταν ο ΜακΓκι με 13 πόντους, ενώ από τη Βενέτσια δεν έφταναν οι 22 πόντοι του Τζάκσον. Σε ό,τι αφορά τον Μάικ Μπράμος, ο ομογενής φόργουορντ είχε 8 πόντους (1/1 δίπ., 2/4 τρίπ.), 3 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 1 κλέψιμο και ισάριθμο λάθος σε 27 λεπτά συμμετοχής.

Το πανόραμα της 19ης αγωνιστικής: Κυριακή 8/2Αβελίνο – Πιστόια 84-76Ρέτζιο Εμίλια – Ορλαντίνο 75-66Σάσαρι – Βαρέζε 91-69Τορίνο – Καντού 79-72Τρέντο – Μπρίντιζι 89-92Κρεμόνα – Βενέτσια 74-73 (κ.α. 61-61) Τρίτη 9/2Μπολόνια – Πέζαρο Τετάρτη 10/3Αρμάνι Μιλάνο – Καζέρτα