Παρέμεινε στην κορυφή, μετά από ανατροπή, η Φενέρ

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 12 πόντους στο πρώτο ημίχρονο, η Φενέρμπαχτσε έκαμψε την αντίσταση της Ουσάκ Σπορτίφ με 82-93 και παρέμεινε μόνη πρώτη στην κορυφή της βαθμολογίας του τουρκικού πρωταθλήματος..

Η ομάδα του Ζέλικο Ομπράντοβιτς πραγματοποίησε νωθρό ξεκίνημα στο παιχνίδι, κάτι το οποίο εκμεταλλεύτηκε η Ουσάκ Σπορτίφ για να προηγηθεί με 55-43 στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Όμως, στο δεύτερο μέρος η κατάσταση άλλαξε άρδην. Οι φιλοξενούμενοι σοβαρεύτηκαν, και ανεβάζοντας κατακόρυφα την απόδοσή τους έφτασαν στην 11η νίκη τους σε 15 αγώνες εντός συνόρων.

Κορυφαίος

της Φενέρ ήταν ο Μπογκντάνοβιτς με 25 πόντους. Ακολούθησε ο Άντιτς με 18, ενώ ο Ουντό και ο Ντίξον πρόσθεσαν από 12 και 11 πόντους αντίστοιχα (10 ριμπάουντ ο πρώτος, 10 ασίστ ο άλλος). Ο Κώστας Σλούκας δεν αγωνίστηκε λόγω τραυματισμού, ενώ σε ό,τι αφορά τους γηπεδούχους, οι 18 πόντοι και τα 11 ριμπάουντ του Μπιρχ δεν στάθηκαν αρκετά για να αποτρέψουν την ήττα.