Καταιγιστική η Μπάμπεργκ

Ασταμάτητη σ' ένα ακόμη παιχνίδι εντός συνόρων ήταν η Μπάμπεργκ, η οποία διέλυσε τη Μερλίν με 53-93 στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής του γερμανικού πρωταθλήματος.

Η ομάδα του Αντρέα Τρινκιέρι επέβαλε το ρυθμό της από την αρχή του αγώνα και με βάση το εξαιρετικό πρώτο δεκάλεπτο (23-7 επιμέρους σκορ) έφτασε με χαρακτηριστική άνεση στη νίκη.

Ο Χέκμαν με 21 πόντους ήταν πρώτος σκόρερ των νικητών, με τον Στάιγκερ να προσθέτει άλλους 19. Ο Νίκος Ζήσης είχε 7 πόντους, 2 ριμπάουντ και μία ασίστ σε 10 λεπτά συμμετοχής. Από τη Μερλίνς, ξεχώρισε ο Στάινμπρουκ με 16 πόντους.

Το
πρόγραμμα της 22ης αγωνιστικής: Σάββατο 12/02Μιτελντόιτσερ-Γκίσεν 68-70 Κυριακός 13/02Μερλίνς-ΜπάμπεργκΜπάγερν Μονάχου-Μπραουνσβάιγκ 91-70Λούντβιγκσμπουργκ-Σκαϊλάινερς 74-70Τούμπινγκεν-ΟυλμΟλντενμπουργκ-ΒόννηΧάγκεν-Βούρζμπουργκ Δευτέρα 14/02