Γ’ Εθνική(2ος όμιλος Νότου): Τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής

Η δεύτερη περίοδος έκρινε το παιχνίδι

Την 4η νίκη του σε ισάριθμους αγώνες έκανε ο Κάδμος, επικρατώντας του Πανναξιακού με σκορ 61-54. Αν και η ομάδα της Νάξου μπήκε πολύ πιο δυνατά στο παιχνίδι και κατάφερε να πάρει μια διαφορά +8 πόντων στο τέλος της πρώτης περιόδου(13-21), ο Κάδμος κάνοντας ένα πολύ καλό, κυρίως αμυντικά, δεύτερο δεκάλεπτο κατάφερε να ανατρέψει το σκορ, τρέχοντας ένα επιμέρους 18-2. Στην επανάληψη οι παίκτες του Πανναξιακού ανέβασαν στροφές καταφέρνοντας να μειώσουν την διαφορά, όμως η κακή τους δεύτερη περίοδος ουσιαστικά δεν τους επέτρεψε να πάρουν τη νίκη, με την

ομάδα της Θήβας να συνεχίζει έτσι το αήττητο σερί της.

Τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής:

Νίκη ΑμαρουσίουΛοκρός Αταλάντης ΑΕ Πεντέλης ΑΕ Σαντορίνης ΕΣ Κάδμος Πανναξιακός ΑΟΝ61-54 ΓΣ Προμηθέας ΧαλανδρίουΟΦΗ ΓΣ Έσπερος ΛαμίαςΆρης Νικαίας Ιπποκράτης ΚωΔιαγόρας Δρυοπιδέων

Ρεπό: Πόλις Καλλιθέας