Νίκη Ολυμπιακού και Πανιώνιου

Ο Ολυμπιακός απέναντι σε έναν μαχητικό Εργοτέλη, ο οποίος μάλιστα προηγήθηκε  στο σκορ κατάφερε να φύγει με τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Το σκορ άνοιξε στο 22΄λεπτό ο Σασιασβίλι για τον Εργοτέλη αλλά λίγα λεπτά αργότερα ο Μήτρογλου πλάσαρε ιδανικά τον Δασκαλάκη κάνοντας το 1-1(36΄). Το πρώτο ημίχρονο έληξε ισόπαλο και στο δεύτερο ημίχρονο οι φίλαθλοι του Ολυμπιακού άρχισαν να ανησυχούν, αφενός επειδή δεν έμπαινε το

δεύτερο γκολ και αφετέρου γιατί ο Εργοτέλης στεκόταν πολύ καλά στο γήπεδο. Στο 85΄ οι καρδιές τους πήγαν στην θέση τους καθώς ο Ντούντου πέτυχε γκολ κάνοντας το σκορ 2 – 1, με το οποίο και τελείωσε ο αγώνας.

Στον άλλον αγώνα της αγωνιστικής ο Πανιώνιος κέρδισε τον ΠΑΣ Γιάννενα με 3-1 αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ. Στο 15΄ ο Ντιμπαλά έκανε το 0-1 όμως δύο λεπτά αργότερα (17΄) ο Γουνδουλάκης έκανε το 1-1. Ο Πανιώνιος με ανεβασμένη ψυχολογία συνέχισε να πιέζει και στο 23΄λεπτό προηγήθηκε με γκολ του Μπάλαμπαν. Στο 72΄ ο Καστελιόνε έκανε το 3-1 για τον