Αθλητικές ειδήσεις σε 1 λεπτό από την betsson 22/08/2022

14:17 22/8/2022 - Πηγή: TVOpen
Ιστορία έγραψε χθες για άλλη μια φορά ο Λευτέρης Πετρούνιας. Ο Έλληνας πρωταθλητής κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στον τελικό των κρίκων στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα στο Μόναχο και πανηγύρισε έτσι το 6ο του χρυσό μετάλλιο στη διοργάνωση, κάτι που δεν έχει καταφέρει κανένας άλλος αθλητής της χώρας μας. Στο τένις, για άλλη μια φορά ο Στέφανος Τσιτσιπάς έφτασε στην πηγή αλλά δεν ήπιε νερό. Ο κορυφαίος Έλληνας τενίστας ηττήθηκε με straight sets στον τελικό του Σινσινάτι από τον αναγεννημένο Μπόρνα Τσόριτς, ο οποίος πανηγύρισε τον μεγαλύτερο τίτλο της καριέρας του. Στις γυναίκες, τον σημαντικότερο τίτλο της καριέρας της κέρδισε η Βαλεντίνη Γραμματικοπούλου που νίκησε στον τελικό του Βανκούβερ τη Λουτσία Μπροντσέτι με 2-0 σετ και εξασφάλισε την είσοδο της στο τοπ 150 της παγκόσμιας κατάταξης.