Αθλητικές ειδήσεις σε 1 λεπτό από την betsson 20/06/2023

14:42 20/6/2023 - Πηγή: TVOpen
Η Ελλάδα στάθηκε καλά κόντρα στη Γαλλία, αλλά γονάτισε με 1-0 από πέναλτι του Εμπαπέ που επαναλήφθηκε μετά από απόκρουση του Βλαχοδήμου την πρώτη φορά, ενώ έπαιξε με 10 από το 69’ λόγω αποβολής του μοιραίου Μαυροπάνου. Στο άλλο ματς του ομίλου, τους πρώτους της βαθμούς στην προκριματική φάση του Euro 2024, κατέκτησε η Ιρλανδία, με το εύκολο 3-0 επί του Γιβραλτάρ στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής. Στο μπάσκετ, σε ένα παιχνίδι που ήταν ντέρμπι σε όλη τη διάρκεια του η Εθνική των γυναικών ηττήθηκε στις λεπτομέρειες με 79-76 από την Τσεχία και έμεινε εκτός των προημιτελικών του Eurobasket. Στο τένις, Ο Στέφανος Τσιτσιπάς έπαιξε με τη… φωτιά, αλλά κατάφερε να πάρει τη νίκη με 2-1 σετ επί του Γκρεγκουάρ Μπαρέρ στην πρεμιέρα του στο Halle Open.