Αθλητικές ειδήσεις σε 1 λεπτό από την betsson 13/12/2023

13:25 13/12/2023 - Πηγή: TVOpen
Η Κάτια Κοξένογλου, θα αποτελέσει την προσωρινή πρόεδρο της Super League, όπως αποφασίστηκε μετά από συνεδρίαση της Λίγκας. H «Σιδηρά Κυρία» του Ατρομήτου γίνεται η πρώτη γυναίκα, που αναλαμβάνει ένα τέτοιο πόστο στον χώρο του ελληνικού ποδοσφαίρου. Την ήττα με 1-0 από την Μπάγερν Μονάχου γνώρισε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο Ολντ Τράφορντ με αποτέλεσμα να αποκλειστεί από τη συνέχεια των ευρωπαϊκών διοργανώσεων, καθώς έχασε και το εισιτήριο του Europa League. Το γκολ για τους Βαυαρούς πέτυχε ο Κομάν στο 71 λεπτό. Στους «16» του Champions League προκρίθηκε η Κοπεγχάγη, η οποία επικράτησε 1-0 της Γαλατάσαραϊ με το γκολ του Λέραγκερ στο 58 λεπτό. Η Γαλατά πίεσε ασφυκτικά στα τελευταία λεπτά, αλλά ο Μπακαμπού δεν κατάφερε να σκοράρει και να δώσει ελπίδες στην ομάδα του.