Σπουδαία πρόκριση του Άρη επί της ΑΕΚ σε ματς-θρίλερ που κρίθηκε στα πέναλτι (Βίντεο)

Δείτε τα γκολ της συγκλονιστικής αναμέτρησης Άρης - ΑΕΚ για την ρεβάνς της φάσης των 16 του Κυπέλλου Ελλάδος.Ο Άρης προκρίθηκε στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδος μετά την νίκη επί της ΑΕΚ στην διαδικασία των πέναλτι, σε ένα παιχνίδι όπου ο Κουέστα αναδείχθηκε «ήρωας»
για τους Θεσσαλονικείς κάνοντας…

Με το ξεκίνημα του δευτέρου μέρους, ο Άρης μπήκε δυναμικά στον αγώνα και στο 58ο λεπτό σκόραρε με τον Μορόν και έφερε το σκορ σε ισορροπία. Οι γηπεδούχοι είχαν κερδίσει φάουλ σε καλή θέση και μετά την όμορφη εκτέλεση του Σουλεϊμάνοφ, ο Μορόν πετάχτηκε στο δεύτερο δοκάρι και με κεφαλιά έγραψε το 1-1.

Δείτε το γκολ:

Το σκορ δεν άλλαξε μέχρι την ολοκλήρωση της κανονικής διάρκειας και το παιχνίδι οδηγήθηκε στην παράταση, με τις δυο ομάδες να μην καταφέρουν ούτε εκεί να αλλάξουν το σκορ. Έτσι το ντέρμπι των «κιτρινόμαυρων» κρίθηκε στα πέναλτι, με τον Κουέστα να πιάνει πέναλτι και να στέλνει τον Άρη στα ημιτελικά του κυπέλλου Ελλάδος.