Σαραγόσα - Στρασβούργο 89-77: Η Σαραγόσα επικράτησε στον μικρό τελικό του Final 8 (vid)

Οι καλύτερες στιγμές από την αναμέτρηση Σαραγόσα - Στρασβούργο, στο πλαίσιο του μικρού τελικού του Final 8 του Basketball Champions League.

Την τρίτη θέση στο φετινό Final 8 του Basketball Champions League κατέκτησε η Σαραγόσα η οποία επικράτησε της Στρασμπούρ με 89-77 στο πλαίσιο του μικρού τελικού της διοργάνωσης.

Η

Ισπανική ομάδα μπήκε με περισσότερη ένταση στο παρκέ και διατήρησε ένα υψηλό ρυθμό στο παιχνίδι της μέχρι την λήξη της αναμέτρησης, με αποτέλσμα να πάρει την νίκη και το μετάλλιο της 3ης θέσης.

Πρωταγωνιστικό ρόλο για τους νικητές είχε ο Ένις ο οποίος ολοκλήρωσε τον αγώνα με 24 πόντους και 9 ασίστ παίρνοντας και το βραβείο του MVP, ενώ τον ακολούθησαν οι Μπαρέιρο (16 πόντοι από 3/6 δίποντα, 3/4 τρίποντα, 1/2 βολές, 7 ριμπάουντ) και οι Χάρις, Γουάιλι, Μπρουσίνο οι οποίοι σημείωσαν από 10.

Αντίθετα από την Γαλλική ομάδα ξεχώρισε ο Κόλσον με 22 πόντους (5/10 δίποντα, 3/7 τρίποντα, 3/4 βολές, 4 ριμπάουντ, 3 ασίστ),και ο Μπόχατσικ ο οποίος είχε 17.

Αναλυτικά το σκορ στα δεκάλεπτα: 20-16, 44-37, 67-55, 89-77