Άρης – ΑΕΚ 1-1 στο ημίχρονο

Ισόπαλοι κατευθύνονται προς τα αποδυτήρια Άρης και ΑΕΚ μετά το 1-1 του πρώτου ημιχρόνου.

Στην Θεσσαλονίκη αναμετρήθηκαν Άρης και ΑΕΚ στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής των playoff της Super League,

με τον «δικέφαλο» να μπαίνει πιο δυνατά στον αγώνα και να απειλεί με την κεφαλιά του Ολιβέιρα στο 3ο λεπτό της αναμέτρησης. Οι φιλοξενούμενοι όμως, συνέχισαν να πολιορκούν την εστία του Κουέστα χάνοντας αλλεπάλληλες ευκαιρίες με τα σουτ των Βέρντε και Λιβάγια . Το γκολ για την «Ένωση» ήρθε στο 24’ με τον Ολιβέιρα ο οποίος πήρε την πάσα από τον Βέρντε και με υπέροχο πλασέ έγραψε το 1-0. Αμέσως μετά το cooling break οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Μπρούνο Γκάμα στο 29’, ο οποίος σούταρε από μακριά με την μπάλα να κατευθύνεται άουτ, όμως η κόντρα στον Τσιγκρίνσκι άλλαξε την πορεία της και κατέληξε στα δίχτυα. Στο 43ο λεπτό η ΑΕΚ απείλησε όταν ο Λόπες σέντραρε από αριστερά, όμως ο Κουέστα απέκρουσε την κεφαλιά του Μάνταλου. Το γκολ της «Ένωσης» στο 45’ ακυρώθηκε ορθά ως οφσάιντ και οι δύο ομάδες πήραν τον δρόμο προς τα αποδυτήρια με το σκορ στο 1-1.