Βιγιαρεάλ – Ατλέτικο Μαδρίτης 0-0

00:22 7/12/2019 - Πηγή: To10.gr

Τρίτο σερί ματς χωρίς νίκη για την Ατλέτικο στην La Liga με την ομάδα του Τσόλο Σιμεόνε να μένει στο 0-0 στην έδρα της Βιγιαρεάλ.

Η μεγαλύτερη φάση για την Ατλέτικο στο ματς ήταν στο 12′ όταν το σουτ του Ζοάο Φέλιξ πήγε στο δοκάρι ενώ στο 24′ ο Πορτογάλος έχασε και νέα ευκαιρία. Μέχρι το τέλος του ημιχρόνου ο Όμπλακ έσωσε την Ατλέτικο σε ευκαιρίες των Τριγκέρος και Ιμπόρα με τον 0-0 να μένει.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι απείλησαν με τον Σαούλ στο 47′ ενώ στο 63′ ο Φέλιξ απείλησε με δυνατό σουτ αλλά ο Ασένχο έδιωξε.

Βιγιαρεάλ: Ασένχο, Γκασπάρ, Αλμπιόλ, Πάου Tόρες, Ανγκίσα, Μόι Γκόμεθ (68’Εκαμπί), Ιμπόρα (73’Μορλάνες), Τριγκέρα, Κιντιγιά, Τσουκουέζε (89’Οντιβέρος), Ζεράρ Μορένο.

Ατλέτικο Μαδρίτης: Όμπλακ, Άριας (80’Τρίπιερ), Φελίπε, Ερμόσο, Λόντι, Σαούλ, Παρτέι (59’Βιτόλο), Ερέρα (84’Γιορέντε), Κόκε, Φέλιξ, Μοράτα.