Λουξεμβούργο – Κύπρος 2-0

Δεν τα κατάφερε η Κύπρος απέναντι στο Λουξεμβούργο, καθώς ηττήθηκε 2-0 εκτός έδρας στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του Nations League.

Η ομάδα του Γιόχαν Βάλεμ δεν κατάφερε να πετύχει την πρώτη της νίκη στον 1ο Όμιλο του League C και παρέμεινε τελευταία στην βαθμολογία.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυναμικά και ευτύχησαν να πάρουν νωρίς το προβάδισμα με τον Ντανιέλ Σινάνι να ανοίγει το σκορ στο 12ο λεπτό

(1-0), ενώ ο ίδιος παίκτης έκανε το 2-0 στο 26ο λεπτό.

Οι φιλοξενούμενοι έχασαν αρκετές ευκαιρίες στο δεύτερο μέρος (με πιο χαρακτηριστική των Χριστοφή και Σωτηρίου στο 89ο λεπτό), αλλά δεν μπόρεσε να σκοράρει.

Στο άλλο ματς του ομίλου, το Μαυροβούνιο επικράτησε του Αζερμπαϊτζάν με 2-0 χάρη σε γκολ του Γιόβετιτς στο 9ο λεπτό, ενώ ο Ιβάνοβιτς διαμόρφωσε το τελικό 2-0 στο 72ο λεπτό.

ΛΟΥΞΕΜΒΟΥΡΓΟ: Μόρις, Τζέρσον, Σελίμοβιτς (69′ Μάρτινς), Κάρλσον, Γιανς, Μπαρέιρο, Ο. Τιλ, Πίντο (68′ Μπένσι), Σινάνι (79′ Σκεντέροβιτς), Ροντρίγκες, Β. Τιλ

ΚΥΠΡΟΣ: Κυριακίδης, Κούσουλος, Καρό (61′ Γκόγκιτς), Λαΐφης, Πίττας (75′ Λοΐζου), Αρτυματάς (75′ Χ. Κυριάκου), Κάστανος, Βέελερ (53′ Θ. Ιωάννου), Χριστοφή, Τζιόνις (45′ Αντωνίου), Σωτηρίου