Εϊμπάρ – Χετάφε 0-0

Η Εϊμπάρ υποδέχθηκε τη Χετάφε στο «Ιπουρούα» για τη 10η αγωνιστική της La Liga με τις δύο ομάδες να μένουν ισόπαλες στο 0-0 σε ένα κακό ποιοτικά παιχνίδι.

Στο 12ο λεπτό οι γηπεδούχοι έχασαν μια μεγάλη ευκαιρία. Ο Κίκε πλάσαρε με τον Σορία να αποκρούει και το νέο πλασέ του στην επαναφορά κατέληξε στο δοκάρι. Χωρίς καμία άλλη πολύ αξιόλογη ευκαιρία το πρώτο ημίχρονο έληξε στο 0-0.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν ακόμα πιο κακό σε θέαμα καθώς η πρώτη καλή στιγμή ήρθε στο 87′. Ο Ενρίχ πήρε την κεφαλιά και η μπάλα κατέληξε για δεύτερη φορά

στο δοκάρι του Σόρια. Στην επαναφορά ο Κίκε έσπρωξε τον τερματοφύλακα της Χετάφε και πήρε κόκκινη κάρτα. Έτσι το ματς έληξε με τη λευκή ισοπαλία που δεν βολεύει καμία από τις δύο ομάδες.

ΕΪΜΠΑΡ: Ντμίτροβιτς, Αρμπίγια, Ολιβέιρα, Μπιγάς, Κορέα, Ντιόπ, Λεόν (62′ Πόθο), Εσπόσιτο (95′ Άλβαρεθ), Κίκε, Μούτο (77′ Ενρίχ), Χιλ

ΧΕΤΑΦΕ: Σόρια, Νιόμ (61′ Άνχελ), Ντζενέ, Σουάρεθ, Ροντρίγκεθ, Κουκουρέγια, Ολιβέρα, Αραμπάρι, Τιμόρ, Μάτα, Ερνάντεθ