Άνοιξε λογαριασμό στην Τουρκία ο Ιντέγιε

00:16 27/9/2020 - Πηγή: To10.gr

Πρώτο γκολ στην Super Lig της Τουρκίας για τον Μπράουν Ιντέγιε. Ο Νιγηριανός άνοιξε λογαριασμό με την Γκεζτέπε, καθώς ήταν αυτός που σκόραρε το γκολ της ανατροπής στην αναμέτρηση με την Γκαζιάντεπ πριν ισοφαρίσουν οι φιλοξενούμενοι στις καθυστερήσεις από το σημείο του πέναλτι.

Ο πρώην επιθετικός τους Άρη βρήκε δίχτυα για πρώτη φορά με την καινούργια του ομάδα, ενώ είχε βγάλει και μια ασίστ στη νικηφόρα πρεμιέρα της ομάδας του στο τουρκικό πρωτάθλημα κόντρα στην Ντενίζλισπορ (5-1).

Για την ιστορία, η Γκαζιαντέπ προηγήθηκε μόλις στο 7ο λεπτό, πριν ισοφαρίσει η Γκεζτέπε στο 50 ‘, καθώς έντεκα λεπτά αργότερα ο Ιντέγιε έφερε «τούμπα» το ματς. Το τελικό αποτέλεσμα κρίθηκε στις καθυστερήσεις με τον Μάξιμ να γράφει το 2-2 από τα έντεκα βήματα…