Τζόλης: Ασταμάτητος! Μετά το γκολ και ασίστ (vid)

Ο Χρήστος Τζόλης δεν θα μπορούσε να φανταστεί καλύτερο ντεμπούτο στην Αγγλία με τη φανέλα της Νόριτς! Μετά το γκολ ήρθε και η ασίστ.

Ο πρώην άσος του ΠΑΟΚ ζει μοναδικές στιγμές. Ο Τζόλης ξεκίνησε βασικός για τη Νόριτς για τον αγώνα κυπέλλου κόντρα στη Μπόρνμουθ.

Ο Ντάνιελ Φάρκε του έδωσε την ευκαιρία να αποδείξει την αξία του. Ο πρώην παίκτης του ΠΑΟΚ δεν άργησε να

«συστηθεί» στην Αγγλία, σημειώνοντας το πρώτο του προσωπικό γκολ.

Ειδικότερα, στο 12ο λεπτό της συνάντησης ο Τζόλης πήρε την μπάλα και με ένα άψογο τελείωμα με το αριστερό σκόραρε!

Ο 19χρονος άσος δεν έμεινε όμως εκεί! Αφού άνοιξε το σκορ είχε συμμετοχή και στο τρίτο γκολ. Πάσαρε ιδανικά στον Ρουπ, με τον τελευταίο να διαμορφώνει το 3-0 στο 34ο λεπτό.