Τσιτσιπάς – Mπούμπλικ 2-0: 6η σερί νίκη και προημιτελικά!

O Στέφανος Τσιτσιπάς κέρδισε για δεύτερη φορά σε λίγες ημέρες τον Αλεξάντερ Μπούμπλικ και προκρίθηκε στα προημιτελικά του τουρνουά του Ντουμπάι.

Ο Έλληνας τενίστας επκράτησε με 7-6 (1), 6-4 του Αλεξάντερ Μπούμπλικ και θα παίξει στον προημιτελικό της Πέμπτης με τον νικητή του αγώνα του Στρουφ με τον Μπασιλασβίλι.

Στο 1ο σετ κανείς δεν κατάφερε να κάνει break, με τον Έλληνα πρωταθλητή να έχει περισσότερες ευκαιρίες, με τον Μπούμπλικ να στέλενει το σετ στο tie-break.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ

ΕΠΙΣΗΣ – Σάκκαρη: Ιδανικό ξεκίνημα στη Ντόχα (vid)

Solid performance from @StefTsitsipas

The Greek defeats Bublik in straight sets for the second tournament in a row to make the quarters at @DDFTennis.

: @TennisTV pic.twitter.com/DUDwK1dlKF

ATP Tour (@atptour) February 26, 2020

Different day, same result

For the second time in four days, @StefTsitsipas beats Bublik, advancing to the #DDFTennis QFs with a 7-6 6-4 win pic.twitter.com/cNAJZbhAUS

Tennis TV (@TennisTV) February 26, 2020

Το σκηνικό στο 2ο σετ δεν άλλαξε ιδιαίτερα και έπειτα από το 4-4, ο Έλληνας αθλητής κατόρθωσε να το πάρει με 6-4 και να ολοκληρώσει την επιτυχία του, έπειτα από 1 ώρα και 35 λεπτά αγώνα.

Κάντε follow στο Sportime

Κάντε like στην σελίδα του Sportime στο Facebook

Aκολουθήστε το Sportime στο Instagram

The post Τσιτσιπάς – Mπούμπλικ 2-0: 6η σερί νίκη και προημιτελικά! appeared first on sportime.gr.