Σεβίλλη – Ντόρτμουντ: Ο Χάλαντ έφερε… τούμπα το ματς (vids)

Η Ντόρτμουντ βρέθηκε πίσω στο σκορ στο ματς με τη Σεβίλλη, όμως κατάφερε μέσα σε λίγα λεπτά να κάνει την ολική ανατροπή.

Άλλα μία εξαιρετική εμφάνιση πραγματοποιεί ο Έρλινγκ Χάλαντ στην αναμέτρηση της Ντόρτμουντ με τη Σεβίλλη που είναι σε εξέλιξη, με τον Ολλανδό να μοιράζει ασίστ και να πετυχαίνει δύο γκολ, κάνοντας το 1-3 στο ημίχρονο.

Ο Νταχούντ ήταν αυτός που ισοφάρισε στο ματς στο 19′ με τρομερό γκολ

και κάπου εκεί ανέλαβε ο Νορβηγός φορ. Αρχικά έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του στο 27′ και έκανε το 1-3 στο 43′, βάζοντας ισχυρές βάσεις για νίκη της γερμανικής ομάδας.

Δείτε τα γκολ:

Make that 8 goals in 5 Champions League games this season for Erling Haaland! #UCL https://t.co/BGXcVJ1dB6 pic.twitter.com/WhtYyjPrjM

UEFA Champions League (@ChampionsLeague) February 17, 2021

44 | HE'S ONLY GONE AND DONE IT AGAIN!!!#SEVBVB 1-3 pic.twitter.com/yraWhHXvzr

— Borussia Dortmund (@BlackYellow) February 17, 2021

Fire and Ice back at it again pic.twitter.com/Pj8okYT1Lw

Γιακουμάκης: Έβαλε γκολ, μοίρασε ασίστ και πέρασε στα ημιτελικά (vids)

Το βράδυ που ο Κιλιάν Εμπαπέ έγινε ο επόμενος μεγάλος σταρ του ποδοσφαίρου

Το άρθρο Σεβίλλη – Ντόρτμουντ: Ο Χάλαντ έφερε… τούμπα το ματς (vids) εμφανίστηκε πρώτο στο sportime.gr.