Σάκκαρη: Δεν τα κατάφερε απέναντι στην Ζενγκ (vid)

09:59 4/8/2019 - Πηγή: Sportime

Την ήττα με 2-0 (7-6 (5), 6-2) σετ δέχτηκε η Μαρία Σάκκαρη από την Σαϊσάι Ζενγκ και αποκλείστηκε στα ημιτελικά στο Σαν Χοσέ.

Η Ελληνίδα τενίστρια, ήταν αρκετά καλή, ωστόσο σημαντικά λάθη της στοίχησαν και δεν της επέτρεψαν να βρεθεί στον τελικό του τουρνουά για δεύτερη σερί χρονιά.

Στο πρώτο σετ η Μαρία Σάκκαρη έφτασε κοντά στο να προηγηθεί στον αγώνα, ωστόσο η Ζενγκ έδειξε ψυχραιμία και τελικά το πήρε

με 7-6.

Τα πράγματα όμως δεν ήταν τόσο ανταγωνιστικά και στο δεύτερο σετ, αφού η 24χρονη αθλήτρια, δεν μπόρεσε να αντισταθεί στην αντίπαλο της.

Η Κινέζα ήταν εξαιρετική και «χτυπώντας» τις αδυναμίες της Ελληνίδας, πήρε τη νίκη με 6-2 στο σετ και φυσικά το παιχνίδι, που την στέλνει στον τελικό του τουρνουά.

Into the final!@Zheng_Saisai beats seventh seed Sakkari in straight sets, 7-6(5), 6-2 at @MubadalaSVC !#MubadalaSVC #MSVC pic.twitter.com/7H81VvjTQi

WTA (@WTA) August 3, 2019

What a tremendous first set!@Zheng_Saisai takes it in the breaker, 7-6(5) against Sakkari!#mubadalasvc #msvc pic.twitter.com/SAz9EeBJIh

@mariasakkari #msvc #mubadalasvc pic.twitter.com/b3MRBkpNRT

What a tremendous first set!@Zheng_Saisai takes it in the breaker, 7-6(5) against Sakkari!#mubadalasvc #msvc pic.twitter.com/GN0lJ4BlnN