Ρεάλ Μαδρίτης-Εϊμπάρ 3-1: Σε απόσταση… αναπνοής από την κορυφή (vids)

Ένα ημίχρονο ήταν αρκετό για την Ρεάλ Μαδρίτης ώστε να επικρατήσει της Εϊμπάρ με 3-1 και να μείνει σε απόσταση… αναπνοής από την πρώτη θέση.

Εύκολο βράδυ είχε η Ρεάλ Μαδρίτης, η οποία… καθάρισε την Εϊμπάρ από το πρώτο ημίχρονο και μένει πλέον σε απόσταση δύο βαθμών από την πρώτη θέση.

Ο Κροος άνοιξε το σκορ μόλις στο 4ο λεπτό της αναμέτρησης πετυχαίνοντας ένα εξαιρετικό γκολ με σουτ στα όρια της μεγάλης περιοχής.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Μπιλμπάο – Ατλέτικο 1-1: Δύο λεπτά αρκούσαν (vid)

Στο 30′ ο Ράμος έκανε το 2-0 μετά από

αντεπίθεση για… σεμινάριο των παικτών της Ρεάλ Μαδρίτης, με τους Μπενζεμά και Αζάρ να αλλάζουν εξαιρετικά τη μπάλα και τον Ισπανό αμυντικό να σπρώχνει τη μπάλα στα δίχτυα.

Επτά λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 37′ ήταν η ώρα του Μαρσέλο να σκοράρει με δυνατό σουτ, «κλειδώνοντας» ουσιαστικά τη νίκη στην εν λόγω αναμέτρησης.

Όπως ήταν αναμενόμενο, οι ταχύτητες κατέβηκαν στο δεύτερο μέρος, με τους φιλοξενούμενους το μόνο που κατάφεραν να πετύχουν ήταν να μειώσουν με γκολ του Μπίγας στο 60′ το οποίο μάλιστα είχε αρκετή δόση… τύχης.

Το άρθρο Ρεάλ Μαδρίτης-Εϊμπάρ 3-1: Σε απόσταση… αναπνοής από την κορυφή (vids) εμφανίστηκε πρώτο στο sportime.gr.