ΠΑΟΚ – ΜΠΑΤΕ: Καν’ το όπως στη Λευκορωσία (vid)

Ο ΠΑΟΚ αντιμετωπίζει απόψε στις 19:55 (CosmoteSport2) την ΜΠΑΤΕ στην αυλαία των ομίλων του Europa League.

Η νίκη είναι μονόδρομος για τους Θεσσαλονικείς αν θέλουν να έχουν βάσιμες ελπίδες για πρόκριση στους «32» της διοργάνωσης.

Στην αναμέτρηση του πρώτου γύρου ο ΠΑΟΚ έκανε… πάρτι στην έδρα της ΜΠΑΤΕ. Ο Δικέφαλος μέσα σε 17 λεπτά από το ξεκίνημα του αγώνα έκανε τους Λευκορώσους

να φανούν ομάδα… ερασιτεχνική, ειδικά στον αμυντικό τομέα.

Αυτή η 17λεπτη «καταιγίδα» της ομάδας του Ραζβάν Λουτσέσκου είχε την υπογραφή του Λέο Ζαμπά, ο οποίος έκανε… σμπαράλια την άμυνα των γηπεδούχων από τη θέση του αριστερού εξτρέμ, όπου αγωνίστηκε.

Ο 20χρονος μοίρασε την ασίστ στο 0-1 του Πρίγιοβιτς (6′), ενώ στο 11′ και στο 17′ σκόραρε ο ίδιος, πραγματοποιώντας το 0-2 και το 0-3, κλειδώνοντας τη νίκη για την ομάδα του, η οποία στο δεύτερο μέρος πέτυχε ακόμη ένα γκολ με τον Δημήτρη Πέλκα για να γράψει το τελικό 1-4. Οι Λευκορώσοι είχαν μειώσει προσωρινά στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου.

«Πυρά» Σαββίδη σε ΟΣΦΠ-Καραπαπά για όσα έγιναν στου Ρέντη (pic)

ΠΑΟΚ – ΜΠΑΤΕ: Με Πέλκα η 18αδα του Λουτσέσκου

The post ΠΑΟΚ – ΜΠΑΤΕ: Καν’ το όπως στη Λευκορωσία (vid) appeared first on SportimeGreece.