Ντιναμό Ζάγκρεμπ – Τότεναμ: Οι στιγμές της… απόλυτης ανατροπής (vid)

Ντιναμό Ζάγκρεμπ – Τότεναμ: H Ντιναμό Ζάγκρεμπ έκανε επική ανατροπή στο Europa League, κέρδισε με 3-0 την Τότεναμ και την άφησε εκτός της συνέχειας.

Ντιναμό Ζάγκρεμπ – Τότεναμ: H Ντιναμό Ζάγκρεμπ κέρδισε την Τότεναμ με 3-0, έτσι πέτυχε την μεγάλη ανατροπή και την άφησε εκτός της συνέχειας του Europa League.

To γεγονός αυτός ήταν ιδιαίτερα άσχημο για την βαθμολογία της Ελλάδας

στην Ευρώπη, καθώς η Κροατία ήταν από τις ομάδες που βρισκόταν κοντά της στην κατάταξη της UEFA.

Η Ντιναμό Ζάγκρεμπ πίεσε και έχασε ευκαιρίες, αγχώνοντας τους Άγγλους. Το σκορ για τους Κροάτες άνοιξε ο Όρσιτς στο 62ο λεπτό, με υπέροχο σουτ, δίνοντας ελπίδες στην ομάδα του.

Ο ίδιος παίκτης στο 82ο λεπτό έκανε δύο τα τέρματα της ομάδας του, στέλνοντας το ματς στην παράταση «παγώνοντας» τους παίκτες του Μουρίνιο. Το παιχνίδι οδηγήθηκε σε παράταση, με τους Λονδρέζους να δείχνουν να τα έχουν…χαμένα!

Οι Κροάτες έκαναν την απόλυτη ανατροπή και κόντρα σε όλα τα προγνωστικά πήραν την πρόκριση. Ο Όρσιτς ήταν ο απόλυτος πρωταγωνιστής της βραδιάς, καθώς έκανε χατ τρικ στο 106ο λεπτό της παράτασης, χαρίζοντας την πρόκριση στην ομάδα του και στέλνοντας την Τότεναμ στο…καναβάτσο!.

Lockdown: Έρχεται μερική άρση – Σήμερα οι ανακοινώσεις

Θανάσης Γιαννακόπουλος: Αναμνήσεις και κληρονομιά

Το άρθρο Ντιναμό Ζάγκρεμπ – Τότεναμ: Οι στιγμές της… απόλυτης ανατροπής (vid) εμφανίστηκε πρώτο στο sportime.gr.