ΝΠΣ Βόλος-Ατρόμητος: Το 1-0 με τον Περέα (vids)

18:31 4/1/2021 - Πηγή: Sportime
Ο ΝΠΣ Βόλος προηγείται στο ημίχρονο της αναμέτρησης με τον Ατρόμητο με 1-0, χάρη σε γκολ του Περέα στο 36ο λεπτό.

Με γκολ του Περέα ο ΝΠΣ Βόλος βρίσκεται μπροστά στο σκορ με 1-0 κόντρα στον Ατρόμητο σε ένα ενδιαφέρον παιχνίδι.

Οι γηπεδούχοι έδειξαν από την αρχή τις διαθέσεις

τους και έψαξαν για ένα γρήγορο γκολ. Ο Κυβρακίδης εξουδετέρωσε τις διαδοχικές προσπάθειες των Ουαρντά και Μπαρτόλιο να ανοίξουν το σκορ, στο 7ο λεπτό.

Λίγο αργότερα ο Ουάρντα εκμεταλλεύτηκε το λάθος των αμυντικών του Ατρομήτου, βρέθηκε μόνος με τον Γιαννιώτη, αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει.

Στη συνέχεια ο Ατρόμητος αναπτύχθηκε ωραία, πάτησε την αντίπαλη περιοχή, το πλασέ του Χριστοδουλόπουλου όμως πέρασε άουτ.

Μετά από εκτέλεση φάουλ του Βόλου, ο Περέα πήρε την ασίστ από την κεφαλιά του Μπαρτόλο και με τον ίδιο τρόπο έστειλε την μπάλα στα δίχτυα στο 36ο λεπτό για το 1-0.

Το άρθρο ΝΠΣ Βόλος-Ατρόμητος: Το 1-0 με τον Περέα (vids) εμφανίστηκε πρώτο στο sportime.gr.