Ερυθρός Αστέρας- Ρεάλ 67-73: Βρίσκει ρυθμό

Η Ρεάλ Μαδρίτης έφυγε με το «διπλό» από την έδρα του Ερυθρού Αστέρα με 67-73 για τη 8η αγωνιστική της Euroleague.

Η Ρεάλ σημείωσε την τρίτη της συνεχόμενη νίκη και βελτίωσε το ρεκόρ της σε 4-4. Αντίθετα αυτή ήταν η 5η ήττα για τον Ερυθρό Αστέρα.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στην αναμέτρηση και μάλιστα έφτασαν στο +11 (16-5) στα πρώτα λεπτά. Οι Ισπανοί αντέδρασαν, αλλά ο Ερυθρός είχε τον έλεγχο του αγώνα.

Στην τρίτη περίοδο η Ρεάλ κυριάρχησε και κατάφερε να γυρίσει την εις βάρος της κατάσταση και μέσα από την άμυνα

της πήρε τη νίκη.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 26-21, 42-36, 53-59, 67-73

ΕΡΥΘΡΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ (Ομπράντοβιτς): Ρότσεστι, Ο’ Μπράιαντ 7, Χολ 2, Γουόλντεν 16 (3/3 δίποντα, 2/6 τρίποντα), Λόιντ 22 (6/8 δίποντα, 3/7 τρίποντα), Νταβίντοβατς 6, Λάζιτς, Ριθ 4 (1), Ριθ, Ντόμπριτς, Γιάγκοντιτς-Κουρίτζα, Κούζμιτς 6, Τέρι 4 (5 ριμπάουντ)

ΡΕΑΛ (Λάσο): Ράντολφ 13 (3/4 τρίποντα), Φερνάντεθ 6, Αμπάλντε 3, Καμπάσο 8 (1/9 τρίποντα, 5 ασίστ, 5 λάθη), Λαπροβίτολα, Αλοθέν, Ντεκ 3, Γκαρούμπα 4, Κάρολ 9 (2/3 τρίποντα), Ταβάρες 4 (6ριμπάουντ), Γιουλ 9, Τόμπκινς 14 (6)

0:10 segundos para el final.
@kkcrvenazvezda 67-73 @RMBaloncesto #HalaMadrid | #Euroleague pic.twitter.com/wNTzDXtmUZ

Real Madrid Basket (@RMBaloncesto) November 13, 2020

Το άρθρο Ερυθρός Αστέρας- Ρεάλ 67-73: Βρίσκει ρυθμό εμφανίστηκε πρώτο στο sportime.gr.