Αθλέτικ Μπιλμπάο – Λεβάντε 1-1: Όλα ανοιχτά στο δρόμο για τον τελικό (vid)

Ανοιχτούς λογαριασμούς άφησαν Αθλέτικ Μπιλμπάο και Λεβάντε που αναδείχθηκε ισόπαλες με 1-1 στο πλαίσιο των ημιτελικών του Κυπέλλου Ισπανίας.

Αθλέτικ Μπιλμπάο και Λεβάντε διασταύρωσαν τα ξίφη τους στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ισπανίας και αναδείχθηκαν ισόπαλες με 1-1, αφήνοντας ανοιχτούς λογαριασμούς ενόψει της ρεβάνς.

Οι Βάσκοι έκαναν παιχνίδι… μόνοι τους στο πρώτο μέρος, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι με μία ουσιαστικά φάση κατάφεραν να πάρουν κεφάλι στο σκορ, με τον Μελέρο στο 26ο λεπτό της αναμέτρησης.

Οι γηπεδούχοι πίεσαν, δημιούργησαν αρκετές ευκαιρίες και κατάφεραν να φτάσουν στην ισοφάριση

με τον Ίνιγκο Μαρτίνεζ να σκοράρει στο 58ο λεπτό, διαμορφώνοντας το 1-1 που ήταν και το τελικό σκορ.

Το εν λόγω αποτέλεσμα, αφήνει τη Λεβάντε να κάνει… όνειρα για μία παρουσία στον μεγάλο τελικό του Κυπέλλου Ισπανίας για πρώτη φορά στην ιστορία της.

Ο επαναληπτικός αγώνας έχει οριστεί για τις 4 Μαρτίου και ώρα 22:00.

Αξίζει να σημειωθεί πως στο έτερο ματς των ημιτελικών, η Σεβίλλη πήρε ισχυρό προβάδισμα πρόκρισης στον τελικό, καθώς νίκησε με 2-0 τη Μπαρτσελόνα.

FINAL I Empate a uno en San Mamés. Marcó Melero para el Levante e @InigoMartinez para el Athletic.

La semifinal se decidirá el 4 de marzo en el Ciutat de València. #AthleticLevante #BiziAmetsa pic.twitter.com/hWUyIyyKsT

— Athletic Club (@AthleticClub) February 11, 2021

Un GOL para seguir SOÑANDO LO ̶I̶M̶POSIBLE

El Ciutat de València, con vuestra fuerza, con vuestro apoyo, dictará sentencia. VAMOS

RT si también estás orgulloso del EQUIPO #OrgullGranota #MaiAniràsSol #TusColoresSonLosMíos pic.twitter.com/JjXGyumYiu

— Levante UD (@LevanteUD) February 11, 2021

9⃣0⃣ minutos

ENORMES #CopaDelRey #AthleticLevante #MaiAniràsSol #TusColoresSonLosMíos pic.twitter.com/2dtHxG2P7t

Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη Athletic Club (@athleticclub)

¡FINAL! ¡FINAL! @AthleticClub 1-1 #LevanteUD #CopaDelRey #AthleticLevante pic.twitter.com/3BpB62FYeH

Σέρχιο Ράμος: «Σενάρια» για Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (vid)

Σεβίλλη – Μπαρτσελόνα 2-0: Προβάδισμα πρόκρισης με Κουντέ και Ράκιτιτς (vid)

Το άρθρο Αθλέτικ Μπιλμπάο – Λεβάντε 1-1: Όλα ανοιχτά στο δρόμο για τον τελικό (vid) εμφανίστηκε πρώτο στο sportime.gr.