Άστον Βίλα – Έβερτον 2-0: Νίκη μετά από… 1.294 ημέρες! (vid)

Άστον Βίλα – Έβερτον 2-0: Από τον Φεβρουάριο του 2016 είχε νικήσει η Άστον Βίλα στην Premier League και κατάφερε να «σπάσει» την κατάρα αυτή! Οι «χωριάτες» επικράτησαν εντός έδρας της Έβερτον με 2-0!

Πανηγυρίζοντας ξανά στην Premier League μετά από 1.294 ημέρες, μετρώντας πριν 14 ήττες και 1 ισοπαλία.

Εκτός από την ομάδα, το δικό του αρνητικό ρεκόρ «έσπασε» και ο ποδοσφαιριστής, Γκρίλις. Ο οποίος αγνοούσε

τη νίκη στην Premier League από τον Μάιου του 2015!

Η Άστον Βίλα μπόρεσε να «λυγίσει» την Έβερτον, έχοντας στη βασική της ενδεκάδα τον γνωστό στην Ελλάδα Μπιορν Ένχελς. Στο 21ο λεπτό της αναμέτρησης ο Γουέσλι ήταν αυτός ο οποίος άνοιξε το σκορ.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ – Καρέλης: Τον ανακοίνωσε η Μπρέντφορντ

Το τελικό 2-0 διαμορφώθηκε στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων, με σκόρερ τον Ελ Γκαζί. Λίγα λεπτά νωρίτερα και συγκεκριμένα στο 82′ είχε δοκάρι ο Ιβόμπι.

Άστον Βίλα (Ντιν Σμιθ): Χίτον, Ζιλμπέρτ, Ένγκελς, Μινγκς, Τέιλορ, Λουίζ, Πελετέιρο, ΜακΓκίν, Γκρίλις, Χασάν, Γουέσλι, ενώ αγωνίστηκαν και οι Ελ Γκαζί.

Έβερτον (Μάρκο Σίλβα): Πίκφορντ, Κόουλμαν, Κιν, Μίνα, Ντίνι, Σνιντερλέν, Γκόμες, Ριτσάρλισον, Σίγκουρντσον, Μπερνάρντ, Κάλβερτ-Λιούιν, ενώ αγωνίστηκαν και οι Γουόλκοτ, Ιβόμπι, Κιν.

Κάντε follow στο Sportime

Κάντε like στην σελίδα του Sportime στο Facebook

Aκολουθήστε το Sportime στο Instagram

The post Άστον Βίλα – Έβερτον 2-0: Νίκη μετά από… 1.294 ημέρες! (vid) appeared first on sportime.gr.