Άρης – Κόλος Κοβαλίβκα LIVE

Νοκ άουτ αγώνας για τον 2ο προκριματικό γύρο του Europa League στο «Κλεάνθης Βικελίδης».

Άρης – Κόλος Κοβαλίβκα LIVE: Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και αν χρειαστεί πέναλτι.

Ο νικητής προκρίνεται στον 3ο προκριματικό γύρο, όπου και θα αντιμετωπίσει σε νοκ άουτ αγώνα τη Ριέκα.

Σε καμία περίπτωση συνεπώς δεν «τρομάζει» η πρώτη του φετινή αντίπαλος του Άρη.

Αλλά αν αναλογιστεί κανείς την κάκιστη εικόνα των «κίτρινων» στην πρεμιέρα τους στο νέο πρωτάθλημα, απαιτείται μεγάλη προσοχή.

Επικράτησαν μεν της Λαμίας, ωστόσο ήταν κάκιστοι για 70 λεπτά και μόνο με ατομικές ενέργειες των νιόφερτων που μπήκαν στο γήπεδο (Μπερτόγλιο, Λόπεθ) και απόλυτη αποτελεσματικότητα μπόρεσαν στο τελευταίο 20λεπτο να γυρίσουν το ματς και να πάρουν τη νίκη (3-1).

Στόχος φέτος στην Ευρώπη είναι να κάνουν το βήμα παραπάνω και αν γίνεται να φτάσουν και στους ομίλους.

Έχουν το δικαίωμα να αισθάνονται πως έχουν τον πρώτο λόγο απόψε, αναλογιζόμενοι το μυθικό εντός έδρας διεθνές αήττητό τους, που κρατάει από το μακρινό 1968 και 28 συνολικά παιχνίδια στο «Βικελίδης», με απολογισμό 13-15-0.

Άρης – Κόλος Κοβαλίβκα: Οι ενδεκάδες του αγώνα

Διαιτητής του αγώνα είναι ο Ελβετός Λιονέλ Τσούντι.

Βοηθοί: Ματίας Σμπρίσα (Ελβετία), Πασκάλ Χίρτσελ (Ελβετία)

4ος: Αλεσάντρο Ντούντιτς (Ελβετία)