Αποβολή ο Μπενζιά, τρία γκολ ο Ερυθρός Αστέρας (vids)

Ερυθρός Αστέρας – Ολυμπιακός: Δεν εξελίχθηκε καλά το β’ ημίχρονο για τους «ερυθρόλευκους» του Πειραιά.

Στο 58ο λεπτό ο Γιασίν Μπενζιά, έπειτα από τάκλιν στον Χοσέ Αλμπέρτο Κάνιας, αντίκρισε δεύτερη κίτρινη.

Τέσσερα λεπτά αργότερα, ο Ερυθρός Αστέρας εκμεταλλεύθηκε το αριθμητικό πλεονέκτημα.

Ο Μίλος Βούλιτς, ο οποίος είχε περάσει ως αλλαγή, εκμεταλλεύθηκε ένα λάθος στην

άμυνα και με συρτό σουτ ισοφάρισε.

62′ Γκολ για τον Ερυθρό Αστέρα. 1-1. / 62′ Goal for @crvenazvezdafk. 1-1.#Οlympiacos #UCL #CZVOLY

Olympiacos FC (@olympiacosfc) October 1, 2019

Σαν να μην έφτανε αυτό στο 87′ ο Μάρκο Μάριν εκτέλεσε κεφαλιά και ο Μιλούνοβιτς με κεφαλιά ανέτρεψε τα δεδομένα:

87′ Γκολ για τον Ερυθρό Αστέρα. 2-1. / 87′ Goal for@crvenazvezdafk. 2-1.#Οlympiacos #UCL #CZVOLY

Στις καθυστερήσεις από νέο κόρνερ του Μάρκο Μάριν, ο Ρίτσμοντ Μποάκι πήρε την κεφαλιά, η μπάλα βρήκε στο αριστερό δοκάρι και… 3-1:

90′ Γκολ για τον Ερυθρό Αστέρα. 3-1. / 90′ Goal for@crvenazvezdafk. 3-1.#Οlympiacos #UCL #CZVOLY

Ερυθρός Αστέρας – Ολυμπιακός: Το γκολ του Σεμέδο (vid)

Κάντε Like στη σελίδα του Sportime στο Facebook για να μαθαίνετε με υπευθυνότητα και άποψη ό,τι συμβαίνει στον αθλητικό κόσμο και όχι μόνο. Η ομάδα του Sportime είναι ανά πάσα στιγμή διαθέσιμη για να απαντήσει στις ερωτήσεις σας. Στείλτε στο Inbox για όποια απορία έχετε και θα λάβετε άμεση απάντηση. Ένα Like και… μένεις ενημερωμένος όλο το 24ωρο σχετικά με όσα γίνονται!

The post Αποβολή ο Μπενζιά, τρία γκολ ο Ερυθρός Αστέρας (vids) appeared first on sportime.gr.