VTB: Ο Πρίφτης κέρδισε τον Ιτούδη (vids)

Μεγάλη νίκη επί της ΤΣΣΚΑ Μόσχας με 94-86 πέτυχε η Ούνικς Καζάν του Δημήτρη Πρίφτη για 9η αγωνιστική της VTB League.

Με μεγάλο πρωταγωνιστή των Έρικ ΜακΚόλουμ (30π.) και τον Ρέι Μόργκαν (26 π.) η Ούνικς σημείωσε την πέμπτη της νίκη στην VTB και παράλληλα υποχρέωσε την ομάδα του Δημήτρη Ιτούδη στην τρίτη φετινή της ήττα.

Ice

runnings in @Jamar_Smith309's veins! pic.twitter.com/Dp1igUcmZl

VTB United League (@VTBUL) December 2, 2019

Από την αρχή ήταν ντέρμπι ανάμεσα στις δύο ομάδες. Με τους γηπεδούχους στα τελευταία λεπτά του αγώνα να έχουν καλύτερες επιλογές στην επίθεση. Από την ΤΣΣΚΑ ξεχώρισε ο Μάικ Τζέιμς με 19 πόντους.

@Bolomboy21 #CSKAbasket

pic.twitter.com/GFRPH5dXNd

CSKA Moscow (@cskabasket) December 2, 2019

Ο Βαγγέλης Μάντζαρης βρέθηκε 17 λεπτά στο παρκέ και μοίρασε τρεις ασίστ, ενώ παράλληλα μάζεψε και δύο ριμπάουντ.

Τα δεκάλεπτα: 16-23, 36-41, 62-64, 94-86

Ούνικς Καζάν (Πρίφτης): Σεργκέεβ, Μόργκαν 26 (1), ΜακΚόλουμ 30 (6/8 τρίποντα), Κολέσνικοφ 10 (1), Γουίλσον 5 (1 τρίποντο, 5 ριμπάουντ), Τάιους 4, Λίκοντεϊ, Ουζίνσκι (1), Σμιθ 14 (1), Μάντζαρης

ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ιτούδης): Μπόλομποϊ 6, Στρέλνιεκς 12 (2/4 τρίποντα), Βόιτγκμαν 12 (1), Χάκετ 9 (1), Κουρμπάνοφ 6, Τζέιμς 19 (2/6 τρίποντα), Ούκοβ 3 (1), Αντόνοφ, Βορόντσεβιτς 11 (3/5 τρίποντα), Κουφός 2, Χίλιαρντ 6 (2).

View this post on Instagram

Уступаем в Казани ⠀ @mrnatural_05: 19 очков, 6 подборов, 8 передач @jumbo_jo7: 12 очков, 6 подборов, 2 передачи @jstrelnieks: 12 очков, 2 передачи ⠀ #CSKAbasket

A post shared by CSKA Moscow (@cskabasket) on Dec 2, 2019 at 9:59am PST