NBA: «Σεφτέ» οι Ουόριορς, 3-0 οι Σπερς (vids)

Με τους Γκόλντεν Στέιτ Ουόριορς να κάνουν σεφτέ στις νίκες και τους Σαν Αντόνιο Σπερς να συνεχίζουν με το απόλυτο συνεχίστηκε η αγωνιστική δράση στον μαγικό κόσμο του NBA.

Αναλυτικά:

Ντιτρόιτ Πίστονς-Ιντιάνα Πέισερς 96-94

Ο  Ντέρικ Ρόουζ ήταν καθοριστικός στην νίκη των Πίστονς επί των Πέισερς με 96-94, πετυχαίνοντας το κρίσιμο καλάθι.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: «Σβηστά» Γιάννης και Μπακς τους Καβαλίερς

(vid)

Νιου Γιορκ Νικς-Σικάγο Μπουλς 105-98

Οι Μπουλς είχαν την νίκη στα χέρια τους με τρία λεπτά για το τέλος αλλά ένα απίθανο σερί 15-0 από τους Νικς χάρισε στους τελευταίους τη νίκη.

Τορόντο Ράπτορς-Ορλάντο Μάτζικ 104-95

Οι Ράπτορς ήταν ένα βήμα από το «κάζο» κόντρα στους Μάτζικ αλλά σοβαρεύτηκαν όταν έπρεπε και πήραν την νίκη με 104-95.

Ατλάντα Χοκς-Φιλαδέλφια 76ερς 103-105

Ο Τζοέλ Εμπίιντ ήταν ο ηγέτης των Σίξερς μέσα στην Ατλάντα και με 36 πόντους οδήγησε την ομάδα του στη νίκη.

Χιούστον Ρόκετς-Οκλαχόμα Σίτι Θάντερ 115-112

Η Οκλαχόμα προηγήθηκε με 15 πόντους μέσα στο Χιούστον αλλά δεν άντεξε στην… 40άρα του Χάρντεν και ηττήθηκε με 115-112.

Νιου Όρλεανς Πέλικανς-Γκόλντεν Στέιτ Γουόριορς 123-134

Οι Ουόριορς προέρχονταν από δύο ήττες όμως έδειξαν αντίδραση, νικώντας εύκολα μέσα στην Νέα Ορλεάνη με 134-123.

Σαν Αντόνιο Σπερς-Πόρτλαντ Τρέιλ Μπλέιζερς 113-110

Οι Σπερς έκαναν το απόλυτο 3-0 στη regular season του NBA, απέναντι στους Μπλέιζερς τους οποίους κέρδισαν με 113-110, με τον Λίλαρντ από κορυφαίος του Πόρτλαντ να είναι ο… μοιραίος στο τέλος.

Σακραμέντο Κινγκς-Ντένβερ Νάγκετς 94-101

Οι Νάγκετς έφυγαν με τη νίκη από το Σακραμέντο αφού παρ’ ότι βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο πρώτο μέρος, έκαναν μία εκπληκτική τρίτη περίοδο με επιμέρους σκορ 30-17 και πήραν το προβάδισμα το οποίο δεν έχασαν ως το τέλος.

Φίνιξ Σανς-Γιούτα Τζαζ 95-96

Ο Ντόνοβαν Μίτσελ… εκτέλεσε στους Σανς μέσα στο Φοίνιξ, αφού με μία βολή και τέσσερα δέκατα να απομένουν, έδωσε την νίκη στην Γιούτα με 96-95.

Λος Άντζελες Κλίπερς – Σάρλοτ Χόρνετς 11-96

Οι Κλίπερς με τον Καουάι Λέοναρντ να έχει 30 πόντους, επικράτησαν εύκολα με 111-96 των Χόρνετς.

Κάντε follow στο Sportime

Κάντε like στην σελίδα του Sportime στο Facebook

Ακολουθήστε το Sportime στο Instagram

The post NBA: «Σεφτέ» οι Ουόριορς, 3-0 οι Σπερς (vids) appeared first on sportime.gr.