Live ενημέρωση στην 26η αγωνιστική της Super League

19:29 3/3/2024 - Πηγή: Sportime

Live ενημέρωση για τα παιχνίδια Άρης–ΑΕΚ, ΟΦΗ-Παναθηναϊκός, Λαμία-ΠΑΟΚ και Ολυμπιακός-ΝΠΣ Βόλος που κάνουν σέντρα στις 19:30 και διεξάγονται στο πλαίσιο της 26ης αγωνιστικής της Super League,

με την οποία ολοκληρώνεται η κανονική περίοδο.

Live ενημέρωση στην 26η αγωνιστική: Άρης-ΑΕΚ 3-3, ΟΦΗ-Παναθηναϊκός 2-2, Ολυμπιακός-Βόλος 3-0, Λαμία-ΠΑΟΚ 0-2
Άρης-ΑΕΚ 3-3 Τελικό
Λαμία-ΠΑΟΚ 0-2 ΤελικόΟλυμπιακός-ΝΠΣ Βόλος 3-0 ΤελικόΟΦΗ-Παναθηναϊκός 2-2 Τελικό

Άρης – ΑΕΚ 3-3: Ένταση, VAR και γκολ (video)

Η φάση όπου ζήτησε πέναλτι ο Παναθηναϊκός στις καθυστερήσεις

Άρης – ΑΕΚ: Μεγάλη ευκαιρία με Τσούμπερ στο 75′ (video)

ΟΦΗ – Παναθηναϊκός | 2-2, άμεση απάντηση με τον Σπόραρ

ΟΦΗ – Παναθηναϊκός | 2-1, ο Ισέκα νικά τον Ντραγκόφσκι από την άσπρη βούλα

95′ ΓΚΟΛ Άρης-ΑΕΚ 3-3: Ισοφαρίζει ο Άρης από πέναλτι του Μορόν μετά από καθαρό χέρι που έκανε ο Βίντα μετά από κεφαλιά του Γιόνσον.

90′ ΓΚΟΛ: Λαμία-ΠΑΟΚ 0-2: Μετά από φάση διαρκείας, ο Μπάμπα μένει στην περιοχή και με κίνηση α λα σέντερ φορ, στοπάρει τη μπάλα, γυρνάει προς την εστία και από κοντά διπλασιάζει τα τέρματα του δικεφάλου και καθαρίζει το ματς.

Λαμία – ΠΑΟΚ | 0-1, λύνει την εξίσωση ο Τάισον

ΟΦΗ – Παναθηναϊκός | Καίρια παρέμβαση Θοράρινσον στο σουτ του Μπακασέτα

89′ ΓΚΟΛ: Ολυμπιακός-Βόλος 3-0: Ένα ακόμη γκολ για τους Πειραιώτες που έχουν καθαρίσει το ματς εδώ και ώρα. Το 3-0 από τον Γιόβετιτς στο 88′, ενώ ένα λεπτό αργότερα (89′) ο Ποντένσε έκανε και το 4-0 όμως το τέρμα ακυρώθηκε από το VAR.

83′: ΓΚΟΛ ΟΦΗ-Παναθηναϊκός 2-2: Δύο γκολ μέσα σε λίγα λεπτά στο Ηράκλειο! Αρχικά στο 81′ ο ΟΦΗ έκανε το 2-1 Ισέκα (ανατροπή του Λάρσον από τον Τσέριν). Οι πράσινοι απάντησαν στο 83΄ κάνοντας το 2-2 με τον Σπόραρ (σέντρα Μαντσίνι)!

Άρης – ΑΕΚ 2-3: Νέα ανατροπή με Πόνσε (video)

ΟΦΗ – Παναθηναϊκός | Στο δοκάρι το πλασέ του Ιωαννίδη σε τετ α τετ με τον Μπάουμαν

71′ ΓΚΟΛ Λαμία-ΠΑΟΚ 0-1: Φάση διαρκείας στην περιοχή των γηπεδούχων ο Τάισον επιχειρεί ένα ωραίο, συρτό σουτ έξω από την περιοχή, και λυτρώνει τον δικέφαλο, στέλνοντας την μπάλα στη κάτω, δεξιά γωνία του Κοσέλεφ.

Άρης – ΑΕΚ 2-2: Ο Βίντα εκμεταλλευεταί την αναμπουμπούλα και σκοράρει (video)

Λαμία – ΠΑΟΚ | Αποχώρησε τραυματίας ο Σαμάτα

ΟΦΗ – Παναθηναϊκός | Ευκαιρίες στην αρχή του β’ μέρους με Μπακασέτα – Παλάσιος

67′ ΓΚΟΛ Άρης-ΑΕΚ 2-3: Ανατροπή ο Άρης, ανατροπή και η ΑΕΚ! 18 λεπτά με το 2-1 των γηπεδούχων, η Ένωση απαντά με δύο γκολ αρχικά του Βίντα στο 55′ και τώρα (64′) του Πόνσε με κεφαλιά για το 2-3.

Άρης – ΑΕΚ 2-1: Ο Σαβέριο κάνει την ανατροπή(video)

56′ Ολυμπιακός-ΝΠΣ Βόλος 2-0: Οι Πειραιώτες σκόραραν με τον Μασούρα όμως το γκολ ακυρώθηκε για φάουλ του Ρέτσου πριν το τέρμα.

55′ ΓΚΟΛ: Αρης-ΑΕΚ 2-2: Η Ένωση καταφέρνει να ισοφαρίσει σε 6 λεπτά μετά την ανατροπή του Άρη. Ο Γιόνσον σούταρε, ο Κουέστα απέκρουσε, ο Φατόρε όμως αδράνησε και δεν κατάφερε να απομακρύνει έγκαιρα, με τη μπάλα να καταλήγει στον Βίντα και αυτός από πλάγια θέση πλάσαρε στα δίχτυα για το 2-2.

Άρης – ΑΕΚ: Μεγάλη απόκρουση Κουέστα στο 41′ (video)

Άρης – ΑΕΚ: Ο Σιδηρόπουλος έπεσε στον αγωνιστικό χώρο (video)

49′ ΓΚΟΛ: Άρης-ΑΕΚ 2-1! Ο Θεός του πολέμου μπαίνει με γκολ στο 2ο ημίχρονο! Σκόρερ ο Σαβέριο. Ο Μορόν που πέρασε αλλαγή σπάει ωραία στον Σαβέριο σατο ύψος του πέναλτι, αυτός σούταρε, ο Στάνκοβιτς απέκρουσε όμως η άμυνα της ΑΕΚ δεν κατάφερε να απομακρύνει, με τον 24χρονο εξτρέμ από το Εκουαδόρ να παίρνει το «ριμπάουντ» και με νέο σουτ να στέλνει αυτή τη φορά τη μπάλα στα δίχτυα για το 2-1!

Σέντρα σε Βικελίδης, Καραϊσκάκης, ΔΑΚ Λαμίας και Βαρδινογιάννης

ΟΦΗ – Παναθηναϊκός | Ανεβαίνει το ”τριφύλλι” και απειλεί με Μπακασέτα – Παλάσιος

ΟΦΗ – Παναθηναϊκός | Διορατικός Μπερνάρ, άψογη ασίστ για το 1-1 του Ιωαννίδη

45’+5′ ΓΚΟΛ: Ολυμπιακός-ΝΠΣ Βόλος 2-0: Οι ερυθρόλευκοι κερδίζουν πέναλτι στις καθυστερήσεις  και ο Ελ Κααμπι σκοράρει ξανά για το 2-0. Σκορ ημιχρόνου στο Καραϊσκάκη. Η εσχάτη των ποινών δίνεται για χτύπημα πάνω στον Ποντένσε.

Λαμία-ΠΑΟΚ 0-0 στο ημίχρονο

ΟΦΗ-Παναθηναϊκός 1-1 στο ημίχρονο

Άρης-ΑΕΚ 1-1 στο Ημίχρονο

ΟΦΗ – Παναθηναϊκός | Η μονομαχία Ισέκα – Ουγκό

Δεν μπορούσε να το πιστέψει | H χαμένη ευκαιρία του Σαμάτα!

43′ ΓΚΟΛ Άρης-ΑΕΚ 1-1: Δύο γκολ από τον Γιάννη Φετφατζίδη σε δύο γκολ, το πρώτο να ακυρώνεται σωστά ως οφσάιντ όμως το δεύτερο μετράει κανονικά. 1-1 λοιπόν λίγο πριν το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου.

ΟΦΗ – Παναθηναϊκός | 1-0, φανταστική ενέργεια και εκτέλεση του Χιμένεθ

35′ ΓΚΟΛ: ΟΦΗ-Παναθηναϊκός 1-1: Ισοφαρίζουν πριν το φινάλε του ημιχρόνου οι πράσινοι με τον Ιωαννίδη. Ο Μπερνάρ βγάζει εξαιρετική κάθετη πάσα για τον Έλληνα φορ, ο οποίος είναι… ξεχασμένος από την κρητική άμυνα κι έτσι σκοράρει για το 1-1.

Άρης – ΑΕΚ 1-1: Ο Φετφατζίδης ισοφαρίζει για τους γηπεδούχους (video)

Άρης – ΑΕΚ: Το 0-1 με το πέναλτι του Άμραμπατ (video)

Λαμία – ΠΑΟΚ | Πολύ κοντά στο 0-1 ο Μειτέ

ΟΦΗ – Παναθηναϊκός | Σύγκρουση Μπάουμαν – Βαγιαννίδη

27′ ΓΚΟΛ Ολυμπιακός-ΝΠΣ Βόλος 1-0: Οι Πειραιώτες παίρνουν προβάδισμα απέναντι στον Βόλο που αγωνίζεται με παίκτη λιγότερο από το 6ο λεπτό λόγω της αποβολής του Μπαριέντος. Από μπαλιά του Ορτα ο Ελ Κααμπί βρίσκει τη μπάλα με το σώμα και τη στέλνει στα δίχτυα για το 1-0.

ΟΦΗ – Παναθηναϊκός | ”Καυτή” ατμόσφαιρα στο «Θ. Βαρδινογιάννης»

21′ ΓΚΟΛ: ΟΦΗ-Παναθηναϊκός 1-0: Οι Κρητικοί προηγούνται επί των πράσινων. Ο Βούρος δίνει στον Ισέκα, εκείνος γυρίζει την μπάλα στον Χιμένεθ, ο οποίος με σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής κάνει το 1-0 για τον ΟΦΗ.

Άρης – ΑΕΚ: Κοντά στο 0-1 με Κάλενς (video)

15′ ΓΚΟΛ: Άρης-ΑΕΚ 0-1: Ο Άμραμπατ ευστοχεί και έτσι οι φιλοξενούμενοι ανοίγουν το σκορ στο Βικελίδης από το 15ο λεπτό.

Άρης-ΑΕΚ: Πέναλτι για την Ένωση στο 13′ σε μαρκάρισμα του Μοντόγια στον Αμραμπατ.

Συμπληρώσαμε 10 λεπτά στις τέσσερις αναμετρήσεις, σε καμία δεν υπάρχει γκολ ως τώρα.

Ολυμπιακός-Βόλος: Κόκκινη στον Μπαριέντος για πολύ σκληρό φάουλ στον Μασούρα σχεδόν κοντά στο κέντρο! Με δέκα παίκτες από το 6ο λεπτό ο Βόλος.