Πέρασε νικηφόρα από τη Λαμία η ΑΕΚ

Live ενημέρωση για το παιχνίδι Λαμία – ΑΕΚ (10/3, 17:00, COSMOTE SPORT1) της 1ης αγωνιστικής των πλέι οφ της Super League 1.

Live ενημέρωση Λαμία – ΑΕΚ

Τέλος στο ματς

90+3’ Τέταρτο γκολ για την Ένωση! Ο Λιούμπισιτς βρίσκει ωραία τον Γκαρσία μέσα στην περιοχή, αυτός κάνει υπέροχη προσποίηση και σκοράρει με πλασέ

88′ Γκολ

για την ΑΕΚ! Ο Λιβάι Γκαρσία κάνει μια φανταστική ενέργεια και εξαπολύει έναν κεραυνό από μακριά, στέλνοντας τη μπάλα στο «παράθυρο» του Κοσέλεφ για το 0-3!

Έχει πέσει ο ρυθμός στα τελευταία λεπτά του αγώνα

68′ 0-2 η ΑΕΚ! Ο Ρότα εκτέλεσε έξυπνα ένα πλάγιο για τον Πόνσε κι αυτός σκόραρε με σκαστό διαγώνιο σουτΧωρίς κάτι σπουδαίο το πρώτο δεκάλεπτο μετά την ανάπαυλα

Ξεκίνησε το β’ ημίχρονο

Το γκολ με το οποίο προηγείται η ΑΕΚ

Οι φίλοι της Ένωσης παρακολουθούν τον αγώνα από γειτονικά μπαλκόνιαΤέλος στο α’ ημίχρονο

45’+2′ Γκολ για την ΑΕΚ! Ο Μάνταλος εκτέλεσε φάουλ, ο Πόνσε έκανε την προβολή, ο Κοσέλεφ απέκρουσε, αλλά ο Κάλενς από κοντά με πλασέ σκόραρε για το 0-1.

38′ Κεφαλιά του Κάλενς από το ύψος του πέναλτι, μπλόκαρε ο Κοσέλεφ25′ Γύρισμα του Ελίασον, απομακρύνει ο Κοσέλεφ

15′ Πολύ καλή στιγμή για την ΑΕΚ, με τον Ελίασον να σουτάρει εκτός περιοχής και τη μπάλα να περνά λίγο άουτ

10′ Το σουτ του Πήλιου από πλεονεκτική θέση περνά ψηλά άουτ

Δίχως τη μεγάλη φάση τα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού, με την ΑΕΚ να έχει τον έλεγχο