ACB: Ήττα για Μούρθια, ζορίστηκε η Μπασκόνια

Η Μούρθια… αυτοκτόνησε στην έδρα της Φουενλαμπράδα με 75-74, ενώ η Μπασκόνια επικράτησε της Ρεάλ Μπέτις με 84-73 για την πέμπτη αγωνιστική της ACB.

Η ομάδα του Σίτο Αλόνσο στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου βρέθηκε να προηγείται με 69-54 και στην τελευταία περίοδο κατέρρευσε! Η Μούρθια σκόραρε μόλις 5 πόντους, δέχθηκε 21 με αποτέλεσμα να γνωρίσει την ήττα από την Φουενλαμπράδα.

Montakit @BFuenlabrada selló la REMONTADA con este tapón de @ThaBestKeptScrt.#LigaEndesa

vía @MovistarBasketpic.twitter.com/DzZqGoUuR2

Liga Endesa (@ACBCOM) October 20, 2019

Ο Άσκια ήταν  ο κορυφαίος για την Μούρθια με 24 πόντους, ενώ ο Ντούσαν Σάκοτα σε 20 λεπτά που αγωνίστηκε σημείωσε 9 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 17-26, 39-40, 54-69, 75-74

View this post on Instagram

| CRÓNICA . Derrota del @ucammurcia frente a @bfuenlabrada por 75-74. . Crónica en nuestra web. . #QuereresPODER

A post shared by UCAM Murcia CB (@ucammurcia) on Oct 20, 2019 at 10:47am PDT

ACB: Μπασκόνια- Ρέαλ Μπέτις 84-73

Η Μπασκόνια λίγες μέρες πριν υποδεχθεί τον Ολυμπιακό ζορίστηκε κόντρα στην  Ρεάλ Μπέτις, ωστόσο επικράτησε στην έδρα της με 84-73. Οι Βάσκοι αν και βρίσκονταν πίσω στο σκορ στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, κατάφεραν να προστατέψουν την έδρα τους. Οι παίκτες του Περάσοβιτς πάτησαν το πόδι στο γκάζι στο τελευταίο δεκάλεπτο και πήραν το ροζ φύλλο αγώνα.

Τα δεκάλεπτα: 13-18, 34-35, 52-59, 84-73

KIROLBET @Baskonia reacciona en el último cuarto y remonta para ganar a Coosur @RealBetisBasket (84-73).#LigaEndesa pic.twitter.com/d6hUIEcfLA

This guy was on . . #GoazenBaskonia #PH7 #onfire #BuesaArena #ACB #basketball #vitoriagasteiz

A post shared by Baskonia (@baskonia1959) on Oct 20, 2019 at 10:15am PDT

The post ACB: Ήττα για Μούρθια, ζορίστηκε η Μπασκόνια appeared first on sportime.gr.