Βόλος – Αστέρας Τρίπολης 0-2: Ξεκίνησαν με το δεξί οι Αρκάδες (hls)

Ο Βόλος υποδέχτηκε τον Αστέρα Τρίπολης στο πλαίσιο της πρώτης αγωνιστικής των Playouts της Superleague με τους φιλοξενούμενους να επικρατούν με σκορ 2-0 και να ξεκινούν με θετικό τρόπο τις υποχρεώσεις τους.

Η ομάδα του Μίλαν Ράσταβατς κατάφερε να προηγηθεί στο πρώτο τέταρτο της αναμέτρησης με αποτέλεσμα να μπορέσει να διαχειριστεί καλύτερα το παιχνίδι στην υπόλοιπη διάρκεια του και τελικά να φτάσουν σε μια νίκη ξεκινώντας με το δεξί στα Playouts.

Το

ματς είχε αρκετές καλές στιγμές με τις δυο ομάδες να προσπαθούν να δημιουργήσουν ευκαιρίες με τους φιλοξενούμενους όμως να είναι πιο ουσιαστικοί και να καταφέρνουν με τα δυο τέρματα που πέτυχαν να φτάσουν στην νίκη.

Το πρώτο τέρμα για τον Αστέρα σημείωσε ο Σίτο στο 15ο λεπτό της αναμέτρησης, με το δεύτερο τέρμα να έρχεται ένα δεκάλεπτο αργότερα από τον Κρεσπί.

Οι ενδεκάδες:

ΒΟΛΟΣ: Κλέιμαν, Γκουλέν, Ρινέρ, Φεράρι, Άλχο, Ορόζ, Φερνάντες, Αλέξ Σοάρες, Μπαριέντος, Κορέα και Φαν Βέερτ

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Παπαδόπουλος, Αντζουλάς, Ατιένζα, Τασουλής, Καρμόνα, Σανταφέ, Βαλιέντε, Σίτο, Ριέρα, Κρέσπι και Μπενίτο.